Czy to może być uszczelka?

26 Cze 2019, 18:26

Wraz z zakupem nowego auta pojawiło sie ppełno problemów i podejrzeń zmojej dtrony co do stanu technicznego auta. Posiadam chevroleta cruza 2009 2.0diesel 125km. Oststnio wymieniłem rozrząd i olej wraz z filtrami i po tym zauważyłem wzrost spalania chwilowego potrafi na 2 czy 3 spalac momentami nawrt 12-do 15litrów potem gdy lekko daje gazu i wejde na odpowiednie obroty jest ok bo pokazuje między 4.5 a 7 momentami 8. Problem w tym że zauważyłem ten wzrost spalania po wymianie rozrządu wraz z pompą wody. Dodatkowo zauważyłem ze coś jakby przelewanie wody słychać z nagrzewnicy przy odpaleniu i dodawaniu lekko gazu ale to ledwo słychać. Zaczybam snuć wiele domysłów. Zacząłem sprawdzać płyn chłodniczy bo wyczytalem że to może uszczelka i zauważyłem że czasami przy otwartym korku w plynie pojawiają sie bable jak dodaje gazu ale to sporadycznie i jakby spaliny dziwnie pachną ale nie dymi ani nie kopci i sam już nie wiem czy te objawy nie były od poczatku czy dopiero po wymianie rozrządu. Czy to może byc uszczelka albo glowica?jezeli samochod tak to w trasie ma normalne spalanie niek kopci nie szarpie, pali od ręki nagrzewa sie szybko ale nie przekracza 90stppni? Dodatkowo nie ma tzw majonezu na korku oleji ani oczek w zbiorniku z plynem. Jedyne co to zauważyłem że w zbiorniku sa takie male czarne kropki na jego sciankach i ze po odkreceniu korka syczy cisnienie i przybywa plynu o 1do 3cm lecz węże od chlodnicy sa miekkie jak samochod jest odpalony i oba ciepłe.

Jakieś pomysły jak to zdiagnozować? Zanim wdam sie w kolejne koszty?bo mechanik może powiedzieć swoje zaby zarobić jak zobaczy że się nie znam. Myślę o zakupie testera co2 co sądzicie?
Pasat1999
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 05 04 2011
Auto: Chevrolet Cruze
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

27 Cze 2019, 13:22

Pasat1999 napisał(a):Myślę o zakupie testera co2 co sądzicie?
To jest zawsze dobre wyjście na sprawdzenie układu pod względem CO2 bo koszt jest nie wielki i można zrobić to samemu.
Pasat1999 napisał(a):spalania chwilowego potrafi na 2 czy 3 spalac momentami nawrt 12-do 15litrów
Masz tam DPF, może startuje procedura wypalania filtra po czym zostaje przerwana i stąd takie problem ze spalaniem chwilowym na komputerze?
Pasat1999 napisał(a):Jedyne co to zauważyłem że w zbiorniku sa takie male czarne kropki na jego sciankach
Warto sprawdzić czy nie są one tłuste i czy ich przybywa? Spróbuj je wytrzeć i obserwuj czy pojawią się ponownie.

Pasat1999 napisał(a):Czy to może być uszczelka?
Jednoznacznie nie da się tak odpowiedzieć bez obserwacji i dokładnego sprawdzenia.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!