Czym grozi zasilanie pojazdu gazem

01 Kwi 2008, 19:11

Witam

Może koledzy podzielą się swoją wiedzą na w/w temat. Interesujące mogą okazać się informacje co grozi układowi napędowemu samochodu gdy np:
- nie dba się o instalacje gazową,
- tankuje się gaz kiepskiej jakości,
- instalacja jest wadliwie zamontowana.

Dla wielu takie informacje mogą okazać się bardzo przydatne.

Ja dzisiaj podczas kolejnej wizyty w serwisie gazowniczym dowiedziałem się, że wadliwa instalacja może doprowadzić do "wypalenia zaworów" w wyniku dobierania złej mieszanki :shock:

Pozdrawiam
grendel
Nowicjusz
 
Posty: 11

04 Kwi 2008, 12:45

z pewnością złe prowadzenie instalacji gazowej ( złe zamontowanie, niedbałość ) może się skończyć kompletnym rozwaleniem silnika....ogólnie mówiąc czym bardziej nie dba się o instalacje gazową tym bardziej skraca się żywotność silnika ;) .... jak wiadomo gaz ma większą temperaturę spalania niż benzyna .... i następuje szybsze wypalenie tłoków...
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 661
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km

04 Kwi 2008, 22:13

Jakie mogą być tego pierwsze objawy, żeby wcześnie zareagować?

Czy wibracje silnika (drgania) na biegu jałowym, to rzecz normalna?
grendel
Nowicjusz
 
Posty: 11

04 Kwi 2008, 22:30

drganie na biegu jałowym...to nie jest raczej sprawa instalacji gazowej ani jej skutków...prędzej poduszek silnika... myślę że objawami źle założonej lub uszkodzonej instalacji gazowej może być nagły spadek mocy ... praktycznie zerowe przyspieszanie ....
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 661
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km

06 Kwi 2008, 02:08

tak, instalacja gazowa jest raczej nie zależnym system zasilania silnika, zły dobór mieszanki (złe ustawienie) może spowodować tragiczne w skutkach powikłania (jakże dramatycznie to brzmi :D ). wiadomo spadek mocy, to normalne, silnik się ogólnie szybciej zużywa... zauwazyłem ze w autach z ośmiozaworowymi czterocylindrowymi silnikami daje się słyszeć charakterystyczny sound, coś jakby dudnienie w wydechu. o wypalaniu zaworów też słyszałem :)
Offczar
Nowicjusz
 
Posty: 32

06 Kwi 2008, 20:44

conest997 napisał(a):drganie na biegu jałowym...to nie jest raczej sprawa instalacji gazowej ani jej skutków...prędzej poduszek silnika... myślę że objawami źle założonej lub uszkodzonej instalacji gazowej może być nagły spadek mocy ... praktycznie zerowe przyspieszanie ....


Chodzi mi o to, że na gazie ma większe wibracje niż na benzynie! Na benzynie praktycznie nie ma drgań. Obrotomierz pokazuje takie same obroty na gazie i na benzynie.
grendel
Nowicjusz
 
Posty: 11

06 Kwi 2008, 20:52

ponieważ na gazie jest większe ciśnienie...i wiadomo że silnik dostaje bardziej po d... i ma większe drgania....a to czy odczuwamy te drgania zależne jest od poduszek silnika.... gdy poduszki są uszkodzone lub stare nie amortyzują tych drgań i wszystko przechodzi na samochód ;) ... więc to że odczuwamy drgania zależne jest wyłącznie od poduszek silnika ( o które trzeba też dbać )

pozdro ;)
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 661
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km