Czym się kierować przy wyborze OC oprócz ceny?

26 Lut 2023, 08:52

Właśnie kupiłem pierwszy samochód i szukam dobrego ubezpieczenia. Dobre w moim języku oznacza nie tylko tanie, ale też uczciwie traktujące klienta, czyli nie zaniżające i nie przedłużające wypłaty odszkodowań, oraz nie utrudniające wypowiedzenia, w razie gdybym chciał zmienić ubezpieczalnię. Z porównywarki mubi najtaniej wychodzą mi Trasti, Link4, Besafe. Czy któraś z tych jest bardziej "bezproblemowa" niż inne?
Henk
Nowicjusz
 
Posty: 26

26 Lut 2023, 11:33

Przy OC raczej większego znaczenia nie ma i tu warto popatrzeć na ceny i Ja bym się nimi kierował. W przypadku AC to już co innego bo ubezpieczenie jest dla Ciebie i najlepiej popatrzeć na ofertę i warunki takiego ubezpieczenia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7940
Zdjęcia: 26

26 Lut 2023, 12:35

AC raczej sobie odpuszczę przy samochodzie za 16000 zł, parkowanym na zamkniętym terenie. Teraz taka sprawa - brać ubezpieczenie przez internet z wyszukiwarki MUBI, czy od znajomego agenta? Czy w razie potrzeby będę się kontaktował z wybranym agentem, czy przez internet z firmą ubezpieczeniową?
Henk
Nowicjusz
 
Posty: 26

26 Lut 2023, 12:58

Nie wiem czy we wszystkich ubezpieczeniach OC jest laweta. Warto na to zwrócić uwagę. Bo jak rozbijesz auto ze swojej winy, to jakoś go później trzeba dostarczyć na miejsce przeznaczenia. I niektórzy ubezpieczyciel oferują lawetę w takich przypadkach. Warto na to zwrócić uwagę.
Henk napisał(a):AC raczej sobie odpuszczę przy samochodzie za 16000 zł, parkowanym na zamkniętym terenie.

Auto warte 16 tyś, parking zamknięty...A co w przypadku gradu, który może cię spotkać nawet podczas parkowania czy jazdy? A co z np. wbiegającą sarną, która rozwali ci auto? a co jak wpadniesz w poślizg i rozbijesz sobie przód? Albo po prostu do kogoś dobijesz i uszkodzisz swoje auto? Chyba, że nie zwracasz uwagi na takie rzeczy i jak coś ci się przydarzy, to masz kasę na to, żeby wezwać lawetę i naprawić auto z własnych pieniędzy, albo nie naprawiasz tylko np. złomujesz. Sprawa warta przemyślenia.
Henk napisał(a):Teraz taka sprawa - brać ubezpieczenie przez internet z wyszukiwarki MUBI, czy od znajomego agenta?

Zawsze możesz poszukać w necie i później zapytać u agenta. Zobaczysz co cię wyniesie taniej.
Henk napisał(a):zy w razie potrzeby będę się kontaktował z wybranym agentem, czy przez internet z firmą ubezpieczeniową?

Przy OC, w razie zdarzenia ty się z nikim nie kontaktujesz. To poszkodowany zgłasza szkodę a ZU jak będzie potrzeba to sam się z tobą kontaktuje. A jak będziesz chciał coś zapytać czy załatwić, to zazwyczaj kontakt jest przez telefon. Oczywiście do agenta też możesz iść - tu jest twój wybór, co ci wygodniejsze.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 19567
Zdjęcia: 1207
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Lut 2023, 13:48

Ubezpieczenie załatwione. Można szybkie pytanie spoza tematu? Czy muszę zgłaszać nabycie pojazdu w wydziale komunikacji, jeśli samochód jest świeżo sprowadzony i nie był zarejestrowany? Sprzedawca rejestruje go od razu na mnie.
Henk
Nowicjusz
 
Posty: 26

27 Lut 2023, 14:05

Jeżeli chodzi o pojazd sprowadzony z zagranicy to nie ma możliwości zgłoszenia jego nabycia. Takie auto trzeba zarejestrować w ciągu 30 dni od daty przekroczenia granicy. W tym przypadku samo zgłoszenie nabycia nie wystarczy - dotyczy to tylko pojazdów zarejestrowanych w Polsce. A z kolei rejestracja takiego pojazdu w Polsce jest również i zgłoszeniem nabycia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 19567
Zdjęcia: 1207
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na wybojach przede wszystkim płynnie
    Jeśli kierowca znajdzie się na jezdni o nawierzchni nierównej, zniszczonej czy po prostu na polnej drodze pełnej wybojów, powinien przede wszystkim zastanowić się, czy do celu może dojechać inną trasą. Gdy nie ...
    Nowy Nissan LEAF
    Przenosząc technologię Zero emisji na nowy poziom, nowy LEAF produkowany w Europie będzie miał swój światowy debiut w Genewie. Nowy LEAF, który został zaprojektowany i opracowany ze szczególnym uwzględnieniem ...