BMW - czym się kierować przy wyborze samochodu?

05 Cze 2021, 10:37

Jak w temacie - chcę kupić swoje pierwsze BMW, które chciałabym, żeby posłużyło mi przez następną dekadę, unikając modeli, które przysporzą mi kłopotów finansowych. Jasne, przeczytałam wiele forów internetowych, mnóstwo artykułów w prasie, przygotowuję się do zakupu już co najmniej 3 lata, więc coś tam już wiem, ale chciałabym poczytać opinie osób, które się na tym znają i którym mogę też zadać pytania :). Pierwsze moje pytanie to sedan, 2018 rok, 318i, 1499 cm3 - co może mnie złego spotkać w tym modelu? :) z góry pięknie dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)! Pozdrawiam :)
radosczjazdy
Obserwowany
 
Posty: 2

05 Cze 2021, 11:20

radosczjazdy napisał(a):Jak w temacie - chcę kupić swoje pierwsze BMW, które chciałabym, żeby posłużyło mi przez następną dekadę, unikając modeli, które przysporzą mi kłopotów finansowych. Jasne, przeczytałam wiele forów internetowych, mnóstwo artykułów w prasie, przygotowuję się do zakupu już co najmniej 3 lata, więc coś tam już wiem, ale chciałabym poczytać opinie osób, które się na tym znają i którym mogę też zadać pytania :). Pierwsze moje pytanie to sedan, 2018 rok, 318i, 1499 cm3 - co może mnie złego spotkać w tym modelu? :) z góry pięknie dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)! Pozdrawiam


Jak chcesz bmw na dekadę to będziesz potrzebował osób które się znają, dużo pieniędzy i cierpliwości :D
Ogólnie nie ta marka :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Cze 2021, 11:31

3 letnie bmw z silnikiem 1499 na dekadę ? :D które:
radosczjazdy napisał(a):chciałabym, żeby posłużyło mi przez następną dekadę, unikając modeli, które przysporzą mi kłopotów finansowych.

ambitny plan ,ale nie pchaj się w to
ktoś wie co robi, pojeździł 3 lata i goni dalej (o ile nie kupisz podszykowanej "okazji", lub ex zgniotka) ,szanse są bardzo małe.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

05 Cze 2021, 12:10

A są w tych czasach takie co dekadę wytrzymają bez napraw? Ja nie znam takich
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Cze 2021, 12:11

Mazda 3 2.0
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Cze 2021, 12:39

Kao napisał(a):A są w tych czasach takie co dekadę wytrzymają bez napraw? Ja nie znam takich


Wszystko zależy czego oczekujesz. Lailkowi który przymierza się do auta przez 3 lata, chce coś co nawiązuje do premium, chce trwałości spokojnie polecę jakąś hybrydę typu chociażby lexa ct. Gdzie można psioczyć na to czy na tamto ale jest prosto i bezawaryjnie. Natomiast na 100% trzymałbym się o d wszystkich wynalazków typu eko diesle albo skomplikowane beny.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Cze 2021, 19:45

Kao napisał(a):A są w tych czasach takie co dekadę wytrzymają bez napraw? Ja nie znam takich


kilka starych sprawdzonych konstrukcji by sie znalazło jeszcze na dekadę wytrzyma napewno.
A nowe EkoShit to jest Shit
No ale zaproponuj takiemu, to Cię wyśmieje, jak on chce bmw :D
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

06 Cze 2021, 07:06

:o Tak się zastanawiam co tu się wydarzyło... przecież nie mówię, że chcę samochód, który pojeździ dekadę bez napraw, bo nawet najlepszym zdarza się, że coś „wyskoczy” :) chcę po prostu model, który nie odmówi posłuszeństwa w szczerym polu, a naprawa nie przewyższy kosztów zakupu. Myślałam, że trafię tutaj może na miłośnika tej marki, a niekoniecznie tylko na osoby, które potrafią wyśmiać drugiego człowieka, bo chce BMW. Jeżdżę już kupę lat samochodem i motorem, a teraz stwierdziłam, że fajnie byłoby się przekonać na własnej skórze co jest takiego super w tej, jakby nie było pięknej, niemieckiej marce :). Jest tutaj rzeczywiście jakaś życzliwa, pomocna dusza, czy tylko osoby wyśmiewające się z posiadaczy tych samochodów, myślące stereotypowo? :) mam 3 typy, a na razie nawet na pytanie o jeden nie uzyskałam konkretnej, mądrej, grzecznej odpowiedzi :). Może akurat znajdzie się jakiś fan tej marki, który będzie potrafił pomóc, więc zaczekam jeszcze chwilkę :ok: pozdrawiam!

PS. Kolega jeździ od 8 lat BMW x6 w automacie, żadnych poważnych napraw, wszystko śmiga jak należy :). Jednak w moim przypadku suv odpada :|
radosczjazdy
Obserwowany
 
Posty: 2

06 Cze 2021, 07:32

Wejdź na jakieś forum bmw to się przekonasz, że wymiana połowy silnika to normalny serwis a "fan marki" to najgorsze na co możesz trafić szukając auta.
Chcesz kupić bmw to sobie kup ale nie oczekuj, że ktoś tutaj będzie przyklaskiwał wydawaniu pieniędzy na szrot. Skoro nie możesz się z tym pogodzić to już nie nasz problem, żeby poczytać o tym co przez ostatnie kilkanaście lat reprezentuje sobą bmw wystarczą dwie minuty w google'u, nie musisz się ograniczać do tego forum.

radosczjazdy napisał(a):że fajnie byłoby się przekonać na własnej skórze co jest takiego super w tej, jakby nie było pięknej, niemieckiej marce


Legenda marki była budowana na "dobrych" autach i świetnych 6-cylindrowych silnikach. Chcesz tego doświadczyć to kup coś co było produkowane do +/- 2004 bo później bmw leci już mooooocno w dół. Jeszcze żebyś chciała kupić coś fajnego/mocnego a wyjeżdżasz z najsłabszym 3-cylindrowcem zapakowanym w budę 3er, gdzie za serwis zapłacisz "jak za bmw" a pojedziesz wolniej niż losowy opel astra.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Cze 2021, 07:57

radosczjazdy napisał(a):bo nawet najlepszym zdarza się, że coś „wyskoczy”

Tu "wyskakuje" silnik w całości podobno już teraz co 50k.km.rekordowo co 30k.km.
Jest to dosyć ekologiczne bo silniki kupuje się na palecie którą można pokroić i dać na kompost do lasu a stary silnik oddać do huty.

radosczjazdy napisał(a):chcę po prostu model, który nie odmówi posłuszeństwa w szczerym polu,

No nie przesadzajmy wystarczy asistans i dobry humor.
radosczjazdy napisał(a):naprawa nie przewyższy kosztów zakup

W początkowej fazie życia auta naprawy nie przewyższą wartości auta za 2-3 lata sądzę że się zrównają. Oczywiście jeżeli nie będziemy korzystać z aso albo warsztatów wyspecjalizowanych w bmw.
radosczjazdy napisał(a):posiadaczy tych samochodów, myślące stereotypowo?

Tak. Mam uśmiech jak widzę "bizmesmema" e60 który mówi mi gdzie mam kupić używane amory albo pyta czy można je wymieniać pojedyńczo.
Chociaż bardziej śmieszą mnie wynalazki w tych autach wyglądające na zemstę za dawne czasy i trudne relacje z Polską.
radosczjazdy napisał(a):Może akurat znajdzie się jakiś fan tej marki, który będzie potrafił pomóc, więc zaczekam jeszcze chwilkę pozdrawiam!

Tia trzeba być pełną paszczą fanem r3.
Chociaż jest yaris gr. R3. :D
radosczjazdy napisał(a):Kolega jeździ od 8 lat BMW x6 w automacie, żadnych poważnych napraw, wszystko śmiga jak należy

To jest już mega żart chyba taki sam jak bmw z silnikiem r3 :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Cze 2021, 10:42

Nieżł trolling. Poziom BMW xD
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138