Czyszczenie zaworów łupinami orzechów

03 Cze 2022, 21:47

Witam,

czy warto przeczyscic zawory i caly uklad dolotowy łupinami orzechów ?

Posiadam BMW F20 118i na bezpośrednim wtrysku, jak wiadomo zawory juz moga byc zawalone nagarem
zoran
Nowicjusz
 
Posty: 13

04 Cze 2022, 08:25

Jaki masz przebieg? Jeździsz na krótkich dystansach? Jakieś problemy z silnikiem?

Można skorzystać z usługi czyszczenia zaworów ssących i kanałów dolotowych w której osady usuwane są za pomocą specjalnego granulatu łupin orzecha włoskiego, który pod ciśnieniem uderzając w powierzchnię pokrytą nagarem usuwa go. Metoda ta pozwala na usunięcie osadów w sposób całkowicie bezpieczny dla silnika i jego podzespołów.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

04 Cze 2022, 12:55

Z autem nic sie nie dzieje, nie jezdze na krotkich dystansach zawsze rozgrzewam silnik, przynajmniej raz w tygodniu dłuższa trasa ok 200km no i lubie sobie depnąć

Ale nie tylko ja tym autem jeździłem było przede mną jeszcze 2 innych właścicieli...

Mysle o wyczyszczeniu zaworow poniewaz auto bralo olej przez uszczelniacze zaworowe, no i nie wiadomo czy ten olej splywal po zaworach dolotowych czy wydechowych... ale swiece byly czyste

Mam 140 tys km, przebieg prawdziwy
zoran
Nowicjusz
 
Posty: 13

05 Cze 2022, 09:32

Jak masz wymienione uszczelniacza i teraz już jest ok, nie bierze oleju to zrób płukankę silnika przy kolejnej wymianie oleju w silniku i tyle.

Olej wymieniaj max co 10tkm i powinno być ok.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34