Dacia Duster 4x2 benzyna/gaz

17 Lis 2011, 09:32

Witam

Dacia Duster 4x2 benzyna/gaz silnik 77kw/105km. Auto nowe z salonu ! Ale czy warto?
W celu głębszej analizy powyższej propozycji proszę o wypowiedzi w formie „za” , „przeciw”, „dlaczego” z podaniem znanych wam przyczyn decyzji.

Rzuciłem hasło Dacia Duster po rekomendacjach znajomego.
Prawdę mówiąc nie znam tego pojazdu i nie zasiadałem w nim. Wiem że muszę praktycznie sprawdzić np.. na jeździe próbnej, wówczas poznam jaki jest komfort jazdy bo obecnie poruszam się skodą octavią, którą przekazuję synowi na tzw "dojechanie" i naukę a zapewne są to dwa różne światy.
Zależy mi na informacjach dotyczących właściwości technicznych – silnik? (peugeot), wytrzymałość zawieszenia, ekonomiczność, awaryjność, praktyczność – jazda szosowa i czasami plenerowa

Dzięki za podpowiedź
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

17 Lis 2011, 14:21

silnik jest konstrukcji renault i jest to już sprawdzona dobra konstrukcja

dla większości wadą tego auta pewnie będzie znaczek na masce i jakość wykonania ale za taką kasę nie ma co się spodziewać materiałów klasy premium

przykład Dacii Logan pokauje, że te auta pod względem technicznym są trwałe i proste w ewentualnych naprawach, a niektóre używane przez np. taksówkarzy przejechały ponad 300tys. km i są chwalone przez nich więc to dobrze rokuje dla Dustera
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Lis 2011, 16:29

Takie wlasnie sobie proste i tanio zrobione autko, a wlasnie takie rozwiazania sa najmniej problematyczne dla uzytkownika potem jak chodzi o eksploatacje i serwis. ;p

A silnik, wolnossaca, nie wyzylowana benzyna, nic sie z tym dziac nie powinno. Wymieniac olej co 15k km, rozrzad co 60k km i jezdzic.

Co do praktykcznosci, jazdy szosowej, a nawet plenerowej, to zapisz sie na jazde probna. Jazda poza asfaltem, to nie ma co oczekiwac od takiego autka cudow, to jest po prostu wyzsza osobowoka, tym bardziej ze nie kupujesz wersji z 4x4, przy oponach szosowych, troche wieksze bloto i z tego nie wyjedziesz. Przy napedzie na 1 os, bez nawet LSD, tak naprawde masz naped na 1 kolo w momencie gdy juz sie zakopales, praktycznie takie autko jest bez szans juz wtedy.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

17 Lis 2011, 22:17

Dacie jako auto nie kojarzę z emblematem , ale .... wspomnienia – silnik nie zawodny, napęd przedni!., Fiat w tyle, korozja itd. Obecnie świat technologii wszystko zmienia.
300 tys bez narzekania to już ful (a taxi!!!ful)
Według ciebie silnik w DUTSER ON , może(jest) trwały jak LOGAN, cz y benzyniak z możliwością w przeszłości na gaz (obecnie w tej wersji nie ma – błąd w temacie mojego wątku forum (od 2012 może wejdzie – rozmowa dealerem)
Ps.
Używka 2007 Audi, czy Dutser nówka ?
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

17 Lis 2011, 22:47

Nie kupil bym Audi osobiscie(a juz na pewno nie A4 - drozszy Passat), wolal bym jakies BMW, Toyote Avensis albo nawet Camry(swietna i dosc tania limuzyna, Volvo S80 to samo) czy Alfe Romeo 159. Popatrz tez np na Lexusa IS, to jest autko milion razy lepsze od A4.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

17 Lis 2011, 23:05

Używka 2007 Audi, czy Dutser nówka ?
Czytając myślę, że masz pojęcie co oznacza jazda szosowa i terenowa(czytając post). Nie jestem młodzikiem ale?!? „nie obrażając” - zryw , szybkość, szpan –to nie mój typ (i zryw,szybkość i szpan – czemu nie o ile jestem sam) pytanie; przesiadka z Octavi na Dutser ma sens czy szukać coś w klasie octavi ,
czy duser spełni się jako auto rodzinne 2x2, cz trzymać się (?) ..... vw, itp.
czy ?????
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

17 Lis 2011, 23:20

Przepraszam!, nie łapie na którą odpowiedz odpowiadam( laik na tym forum ) – jutro zapoznam się z metodyką forum - teraz do pracy!!!:
poważanie dla forum itd.
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

18 Lis 2011, 16:43

Witam
Odpowiedź na post czimi
Toyota camry i volvo s80 niestety za długie – garaż.
Lexus – mało ekonomiczny
Alfa – nie jestem przekonany co do tej marki
Toyota Avensis II zaczynam o niej czytać i coraz bardzie mi się podoba owa propozycja.
Audi A4 nie, toyota Avensis tak mógł byś bardziej rozwinąć dlaczego?
Czy w granicach 50000 zł znajdę dobry egzemplarz?
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43