Dacia Logan 2021 czy coś innego?

27 Lis 2021, 13:15

Witam, obecnie jeżdzę poczciwą 14-letnią Polówką, jednak zanosi się na powiększenie rodziny w przyszłym roku, więc chciałbym wymienić auto na dużo nowsze i większe :) Typ aut jakie mi się podobają to sedany. Generalnie obecnie robię rocznie w granicach 10-12 tys. km, głównie po mieście (Kraków) i trochę za, trasy raczej rzadko, ale może z nowym autem by się to zmieniło :) Kolega miałby do sprzedania Skodę Rapid za ponad 50 tys. zł rocznik 2019 z przebiegiem 50 tys. km, jednak myślę, czy nie lepiej wtedy dołożyć kilka tysięcy i nie kupić np. nowej z salonu Dacii Logan 2021, która wizualnie również bardzo mi się podoba. Wiem, że Dacia to nie jest jakiś szał, ale oglądając to auto i jego konfigurację oraz wielkość, miałoby ono wszystko czego w zasadzie potrzebuję. Oglądałem różne recenzje tego samochodu i wszyscy generalnie są pozytywnie zaskoczeni tym wozem. Czy Wy również podzielacie takie odczucia? Czy jednak lepiej rozglądnąć się za czymś innym?
Dodam jeszcze, że wielkich wymagań co do auta nie mam. Oprócz tego co wcześniej wspomniałem, wymieniłbym jeszcze, żeby było dość ekonomiczne w spalaniu i tanie w eksploatacji.
luki1992
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Dacia Logan III
Silnik: 1.0 TCe 100 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

27 Lis 2021, 14:21

Ja od 2 tygodni jeżdżę nowym Dusterem i jest to normalne, nawet dosyć komfortowe auto. Jeżeli odpowiada Ci nadwozie Logana, to o resztę nie ma co się martwić. Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, to Dacia nie ma konkurencji. Niska cena, ubezpieczenie, serwis, no i jazda na gazie, pozwalają oszczędzić, w stosunku do konkurencyjnych aut sporo kasy.
A Do tego to już nie jest ta sama Dacia, co 10 lat temu. Postęp jest olbrzymi.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

27 Lis 2021, 14:33

Te nowe dacie są spoko, ale taka znośna wersja to minimum comfort, więc zaczynasz od prawie 60 tyś, bo w niższych wersjach nawet nie ma klimy w standardzie, czarne lusterka itd.

Za 60 tys z hakiem kupisz naprawdę przyzwoicie wyposażony samochód, w dodatku z fabrycznym gazem, więc warto.
Gość114260
 

27 Lis 2021, 22:03

Tak właśnie myślałem, żeby wziąć tę wersję z większym wyposażeniem za około 60k. Patrzyłem też na Fiata Tipo, ale żeby otrzymać coś w podobnej konfiguracji trzeba dać minimum 70k. Jak wygląda sprawa przeglądów i dalszej eksploatacji w porównaniu do Tipo? Czy różnica jest znacząca?
luki1992
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Dacia Logan III
Silnik: 1.0 TCe 100 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

27 Lis 2021, 22:22

Idź do salonu i zapytaj. Z tego co kojarzę to pakiet serwisowy w dacii śmiesznie tani jest
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Lis 2021, 22:28

Eksploatacja Tipo droga nie jest, ale przeglądy i ubezpieczenie będą jednak trochę droższe od Logana. Ale jest jeszcze jedna kwestia- wolnossący silnik 1,4 95KM to mułek w porównaniu do 1.0tce, a 1,0 firefly może okazać się drogi w eksploatacji-bezpośredni wtrysk oraz system multiair.
Tipo będzie jednak przestronniejsze, no i ma 3 rodzaje nadwozia do wyboru.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Te samochody są najbardziej trwałe
    Trwałość samochodu ma znaczenie zarówno dla tych kierowców, którzy kupują samochód raz na wiele lat, jak i dla tych, którzy rozglądają się za dobrym autem używanym. Amerykański portal zajmujący ...

28 Lis 2021, 14:09

Na obecnym poziomie i czasie FIAT I DACIA jest poza konkurencją,mogą śmialutko podnosić ogonki i obsikiwać niemieckie auta,naturalnie poza pewnymi markami z tzw.niższej półki prestiżowej.Nie są lepsze,to oczywiste,ale są zdecydowanie lepsze z innej perspektywy,spokojnie śpisz,dłużej pożyjesz,zamek w kieszeni może zardzewieć i ta kieszeń może być malutka.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)