Dacia Logan z salonu czy coś innego

02 Paź 2015, 14:31

yeti65 napisał(a):blachę powinna mieć lepszą od dacii
Wszystko ma lepsze od Dacii....

Wracając do tematu sprzedaży auta. O ile w ogóle Dacia wytrzyma okres gwarancyjny to po gwarancji się rozsypie...
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Paź 2015, 17:45

W sumie to ja nie słyszałem poza naszym forum za dużo złego o dacii : :?
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

02 Paź 2015, 17:52

Wystarczy zobaczyć jak wygląda podłoga w okresie pogwarancyjnym i się wszystkiego odechciewa. :mrgreen:

Duster 10r.
Zdjęcie
Sandero 09r.
Zdjęcie
Sandero 10r
Zdjęcie

"W moim sandero po 7-dmiu miesiącach progi malowane w ramach gwarancji, bo rdza pojawiła się w miejscu gdzie odpadł razem z lakierem nieusunięty spiek po zgrzewarce. "

Zdjęcia posiadaczy aut, tak samo cytat.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Paź 2015, 09:43

Tak tylko nawiążę do wypowiedzi łysego odnośnie samochodów demo...ja zaś mam inne doświadczenia z pierwsze ręki gdyż mój kumpel pracuje w salonie Toyoty...każdy pracownik salonu jadąc na przejażdżkę z delikwentem bardzo boi się o samochód. Klient podpisuje stosowne oświadczenia ale sam fakt, że auto zostało uszkodzone pod nasza opieka to jednak plama. Mój kumpel opowiadał, że tonuje delikatnie zapędy klientów grzecznie informując, że nie piłujemy na zimno, nie gasimy po ostrej jeździe od razu a podczas samej jazdy nie pozwala na szaleńcze manewry. To cały czas jest własność salonu, która chcą później sprzedać i zależy im na tym aby nabywca był zadowolony. On osobiście poleca mi demo z racji tego, że jest to samochód nowy, cena już niższa i dobre wyposażenie. Mój współpracownik dwa lata temu kupił Octavię demo z salonu i niczego złego powiedzieć nie może...
marcinoski
Początkujący
 
Posty: 64
Prawo jazdy: 15 12 1995
Auto: 20 000
Silnik: Suzuki S-cross 2WD
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

13 Paź 2015, 13:44

Myślę że moja opinie będzie bardziej wiarygodna niż cytowanie wpisów z internetu. A więc moja żona śmiga Dacią Sandero rocznik 2011, kupiona rok temu, silnik 1.2 benzynowy, prosta konstrukcja. Zero problemów jak do tej pory z autem, zero wycieków, oznak rdzy itp. Przebieg 50tys km. Oczywiście jest w niej głośniej niż mojej Maździe 6, plastiki są gorszej jakości ( nie trzeszczą na razie zbyt specjalnie ), audio jest cienkiej jakości, wyposażenie przyzwoite klima manualna, 2 x air bag, wspomaganie, abs. Silnik za słaby jak do tej budy ale średnie spalanie w granicach 6 litrów nadrabia. Plus dla Sandero za wysoką pozycję za kierownicą. Uwaga - nowe Logany czy Sandero są lepiej wykonane i ładniejsze w środku od tej o której mówię, wiem bo miałem okazję siedzieć. Moim zdaniem jeżeli nie masz dużych wymagań daj 40 tys za nówkę i masz parę lat spokoju, natomiast jeśli oczekujesz od auta czegoś więcej niż transportu z pkt. a do pkt. b to lepiej pokuś się o coś używane - tylko że ciężko znaleźć 2-3 letnie auto które nie miało styczności z blacharzem. Ewentualnie poczekaj do przyszłego roku i kup auto rocznikowo 2015, przeważnie są fajne rabaty, np Meganke czy Clio kombi. Uwaga tylko na te małe turbodoładowane silniki, lepiej kupić coś tradycyjniejszego np 1.6 16v w Megane/ Fluence, albo jakiegoś koreańczyka.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Paź 2015, 14:06

Szkoda że to pojedyncza opinia, w internecie aż huczy o marne jakości blachy a nie zabezpieczenia w Dacii! :ok: Swoją drogą ja na swoje oczy też wiele widziałem więc mogę potwierdzić to co piszą. :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Paź 2015, 18:45

Ossy napisał(a):Chociaż ja bym spróbował dołożyć do 50 i wziął Fluence:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... pbedZ.html

Coś tani ten fluence, może im z lawety spadł :lol:
Rok temu wybierałem właśnie między fluencem, a lancerem i z wyprzedaży rocznika były po 53000pln. Bardzo przyjemne auto,tylko trochę za miękkie,lancer jednak dużo lepiej jeździ. Ciekawe po ile będzie to nowe Tipo
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

13 Paź 2015, 20:00

Jest tani, bo wchodzi nowa norma "ekologiczna" i muszą się pozbyć starych silników.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Paź 2015, 20:27

Ossy napisał(a):Jest tani, bo wchodzi nowa norma "ekologiczna" i muszą się pozbyć starych silników.

To tak nie działa :no: auto jest już wyprodukowane i spełnia normę z roku produkcji.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

13 Paź 2015, 20:38

yeti65 napisał(a):To tak nie działa auto jest już wyprodukowane i spełnia normę z roku produkcji.


Chodzi mi o to, że jak wjedzie poprawiona wersja to będą mieli problem ze sprzedażą starej wersji, więc muszą obniżyć jej cenę i się pozbyć. To tak jakby w salonie stał Golf VII i VIII obok siebie to większość osób kupi nowszego. Inna sprawa, że wątpię w to, aby ta nowa wersja 1.6 miałaby być lepsza.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Paź 2015, 20:45

Ossy napisał(a): Inna sprawa, że wątpię w to, aby ta nowa wersja 1.6 miałaby być lepsza

I tu się zgadzam z Tobą w 100% :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2015, 12:31

Tak samo rdzewieje pewnie jak Ford, Opel, Mazda itd, wszystko zależy od egzemplarza i od tego czy faktycznie nie było ingerencji blacharskiej. Miałem okazję też widzieć Sandero z 2010 roku i również nie było tam oznak korozji. Laguny II podobno też nie rdzewieją a znam przypadek takiej której nadkola były bardziej zjedzone niż w mojej Maździe ( oczywiście była uderzona ). Trzeba sobie też zdać sprawę z tego że każda nowsza Dacia jest już nowocześniejsza i mniej spartańska niż te z początku produkcji.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Paź 2015, 15:18

Problem Mazdy Forda Opla kiedyś to problem z zabezpieczeniem antykorozyjnym a nie blachą :!: Nie licząc paru wyjątków np. Ford Ka. :wink:
A problem Dacii to problem blachy i braku zabezpieczenia. Oczywiście że nie są już tak spartańskie ale daje są bardzo tanie co odbija się na jakości. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra