Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że założyłem ten temat, ponieważ liczę, że pomożecie mi porównać te auta które już wybrałem, które najbardziej mi się podobają. Obserwuje te modele od paru miesięcy i wiem jak to cenowo wygląda. Czytałem również o nich wiele opinii, mam nadzieję jednak, że mieliście z nimi bezpośredni kontakt i zostawicie tutaj własną opinie na ten temat.
Jestem młodym kierowcą, mam 19 lat. Pracowałem i odłożyłem sobie trochę pieniędzy, przyszedł czas na swój pierwszy samochód. Będę nim pokonywał codziennie jakieś 40km(połowa w mieście) ale też od czasu do czasu dłuższe trasy(100-300km). Mieszkam 3km od granic Krakowa. Cena tak jak w temacie, do 12 tysięcy. Mam możliwość zakupu auta w Niemczech, jeśli nic w kraju nie znajdę, to będę zmuszony się wybrać do naszych zachodnich sąsiadów i tam szukać. Zdecydowałem się na silnik diesela, ponieważ uważam, że będzie to dla mnie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o spalanie i co za tym idzie wydatki na paliwo. Podobają mi się najbardziej auta koloru czarnego i srebrnego. Rocznik od 2000, najlepiej powyżej 100km, żeby nie było toporne ale bez przesady, nie szukam wyścigówki, jestem spokojnym kierowcą.
Poniżej moje typy, licze na Wasze zdanie na ich temat, doradzenie które lepsze.
1. Seat Leon 1.9Tdi - 110km, 130km
2. BMW e46 320 - 136km
3. Fiat Stilo 1.9JTD - 115km
4. Audi a3 - 110km, 130km
Najbardziej podoba mi się fiat stilo, chciałbym również żebyście napisali mi jakie są różnice między silnikami TDI, a JTD
Z góry dziękuję wszystkim którzy pomogą
![Uśmiechnięty :)]()