Długa lista, co wybrać?

08 Gru 2015, 19:33

E36 to inwestycja tak na prawdę, zakup auta w znośnym stanie + dbanie o niego da ci profit w przeciągu najbliższych 10 lat - auto powoli się "klasykuje" i za niedługo starsze egzemplarze będą się łapać pod żółte blachy itp. Ale jak chcesz jeździć w miare tanio to odpada. Saaba wybierz takiego, jak ci się podoba - ja np. wolę coupe, ale jeżeli wolisz innego to bierz sedana :) Z Mondeo jest ten problem, że jest mnóstwo sztrucli, więc jeśli widzisz za mniej jak 8k to praktycznie można być pewnym, że pułapka. Tak na prawdę od 10k można kupić zadbane egz. biedawersji z 1.8 i słabym wyposażeniem. W Octavii 1.6 to straszny muł, diesle są albo trwałe (1.9 90km) albo dynamiczne (wszystkie większe) a 1.8/1.8T/2.0 wydają się być najlepsze ze względu na połączenie dynamiki i kosztów utrzymania.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Gru 2015, 19:56

Da profit, o ile nie wyda się dużo więcej na naprawy przez ten okres - co jest dużo bardziej prawdopodobne.
W takim razie może lepiej zrezygnować z Mondeo :(
Zostaje w takim razie bardzo nudna Octavia, ciekawy Saab i niebrzydkie Volvo. Bez żadnego wow, niestety.
Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem, pomoc i za wszystkie rady :)
Riddim
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Honda Civic VIII
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Gru 2015, 20:15

Jest jedno wow, ale ci się nie podoba :) Jak dla mnie Mondeo ST to świetne autko :) i poczekaj, może ktoś coś jeszcze dorzuci. A, i dlaczego odrzuciłeś Accorda?
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Gru 2015, 20:41

Sylwetka Mondeo 2 nie odpowiada mi za bardzo :/ w wersji ST widziałem na otomoto tylko kombi, albo zajechane lub zwieśniaczone sedany. Ładniejszy juz jest Focus ST od Mondeo mk2 :/
O Accordzie kompletnie zapomnialem, ale stare Hondy sa w wiekszosci zjedzone przez rudą niestety. Poza tym wydaje się być fajna ;)

Poczekam Jeszce trochę, może wpadnie coś ciekawego ;)
Riddim
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Honda Civic VIII
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Gru 2015, 20:54

Accord VI czy Avensiska (o ile trafisz bez rudej i zakonserwujesz) to na pewno będą wybory na lata - nie mają w zwyczaju się psuć a sa dość popularne i części do nich są z tych tańszych.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Gru 2015, 21:02

Myślisz, że taka Honda Accord VI będzie lepszym wyborem niż pozostałe?
Riddim
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Honda Civic VIII
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Trójwymiarowa konfiguracja samochodu
    Audi to pierwszy na świecie producent samochodów używający trójwymiarowych wizualizacji w konfiguratorze produktowym. Zamiast statycznych obrazów jakie znamy z przeszłości, klient może teraz w czasie ...

08 Gru 2015, 21:27

Czy lepszym to zależy od twoich preferencji - dla ciebie na przykład Mondeo 2 jest kiepskim wyborem, ktoś inny (w tym ja) brałby bez zastanowienia. Jak pisałem - najlepiej ogarnąć sobie po 2-3 egzemplarze każdego modelu w okolicy i przejechać się nimi choć chwilkę (wiesz, jazda testowa itp) i wybrać, co ci się najbardziej podoba wewnątrz i ogólnie jakościowo - np. w Passacie B5 wszystko wydaje się spoko na zdjęciach, ale siedząc we wnętrzu czujesz się jak w chińskim kompakcie - twardo, trzeszczy i śmierdzi plastikiem :D

A, tak mi się jeszcze przypomniało - Daewoo Leganza za 7-8 klocków będzie wygodne, w świetnym stanie i bogato wyposażone - bankowo skóra i klimatronik, podgrzewane fotele, ogólnie bogactwo, tylko silniki przeciętne a i takiego Daewoo w świetnym stanie może być ciężko znaleźć.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Gru 2015, 21:44

To prawda, rozumiem ze wybrać to co się spodoba, i znaczących różnic między nimi nie ma. Nie liczac skody :)
Riddim
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Honda Civic VIII
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Gru 2015, 22:16

Przód Legendy za bardzo taki daeowaty :/
Ogólnie dużo ładniejszy jest Chevrolet Evanda, ale ten już razczej sporo droższy w eksploatacji :(
Riddim
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Honda Civic VIII
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Gru 2015, 22:50

Niekoniecznie, ale w Polsce dostać takiego to graniczy z cudem (chodzi o zadbane i trafiające w wymagania sztuki).
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

09 Gru 2015, 09:44

:oops: Teraz to sam Juz nie wiem co wybrać i czym się kierować :D
Poczekam trochę, żeby lepiej przemyśleć. Może jeszcze dojdzie coś naprawdę ciekawego.



Edit. Na jakimś forum ktos pytał o Volvo 40 i Passata B5. Co prawda temat stary, ale każdy mu odradzal Volvo (moze za wzgledu na to, ze forum passata :lol: ). Każdy tam twierdził, że samochód jest drogi w utrzymaniu. Mam na myśli części, mówili też że ten samochód to pomyłka, totalny badziew itd.

Cytat:
" S 40 to straszny składak. Montowana w Holandii w fabryce Mitsubishi na taśmie z Carismą. Silnik diesel jest tragiczny (stary 90 konny motor z Renault), jeśli już tylko dość udane ale paliwożerne jednostki benzynowe. Wnętrze w porównaniu z Passatem o dekadę starsze, design zewnętrzny jeszcze daje rade, ale koszty części są dużo wyższe, nie słyszałem wcześniej o częściach do S/V 40 w Renault. Sama dość niska cena wśród konkurentów z klasy mówi sama za siebie. Jeśli już ma być to takie Volvo to tylko po liftingu pod koniec 2000 roku. Myśle, że decyzja jest jasna w takim porównaniu Passat pod każdym względem deklasuje V-ke czy S-ke.

Pozdrawiam."
Riddim
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Honda Civic VIII
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

09 Gru 2015, 09:57

Forum Paassata to taki karachan forów samochodowych - jeden wielki badziew. Polecaja tylko Passaty, w ktorych remont zawieszenia kosztuje 1/4 ceny auta, a samo jest dosc awaryjne. Do tego polecanie tdi (temat czy stac cie na diesla)...
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

09 Gru 2015, 10:11

Rozumiem, że wszystko co przeczytałem tam na temat S40 jeśli chodzi o ceny części to bzdury. Bo nie ukrywam, że wizualnie nie jest taki zły :)
Pisali o Saabie 9-3 podobnie.
Riddim
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Honda Civic VIII
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

09 Gru 2015, 10:14

Ceny sa nieeco wyzsze, ale rzadzieej je trzeba wymieniac, wiec na jedno wychodzi.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

10 Gru 2015, 13:35

A może BMW E30? Przeczytałem gdzieś, że jest dużo części i są niedrogie. Nie wiem, czy to prawda i czy warto myśleć o czymś takim. Nie ukrywam że jest ładne.
Riddim
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: Honda Civic VIII
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008