[C4] Drżenie sprzegła na biegu przy dodawaniu gazu

24 Paź 2011, 07:54

Byłem wczoraj na wymianie ulejów i filtrów (Wroclaw, reymonta, jedna z tamtejszych dziupli). Niby czynność rutynowa ,ale wiadomo jak to z prawami Murphiego bywa. Pech chciał że mechanik, który mi to robił rozchorował się i zadzwonił żebym odebrał auto w zakładzie obok. Podszedłem po pracy, zapłaciłem za usługę jakieś grosze, wchodze do auta, ruszam.... No... i tu się zaczyna zabawa. Podczas ruszania na jedynce w końcowej fazie puszczania sprzegła, zaczęło ono drgać, rozpędziłem go na dwójce i to samo. Nie mogłem zareklamować usterki bo mój mechanik był nieobecny. Pojechałem do domu. Drgania czuć tylko na biegu. Na jedynce i 2 najmocniej. Przy lekkim dodawaniu gazu jakby znikają. Przy depnięciu czuć nawet na piątce te drgania, auto lekko straciło na mocy. Mam benzynę więc koło zamachowe dwumasowe można wykluczyć. Proszę o wskazówki. Każda opinia się przyda. Jeśli przeczyta to jakiś mechanik z Wrocławia spoza reymonta, proszę o kontakt. Na wstecznym nie ma drgań.

VIN: VF7LANFUC74553172

benzyna 06r bezwypadkowy, wlano olej 5w40 total quarz wczesniej byl 5w40 castrol. Koles cos mowil ze szukal filtru paliwa ale go nie posiadam. Powiedzial ze calkiem gleboko szukal, to moze byc trop.
marcinr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Citroen C4 06r. 1.6 benzyna

25 Paź 2011, 18:49

tzn szarpie przy ruszaniu glownie ?jesli tak sprawdzil byl swiece kable ..ewenetualnie polaczenie.. :wink:
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

25 Paź 2011, 21:03

Drgają pedały nie samochód. Nie przerywa. Auto przyspiesza normalnie, może lekko mniej dynamicznie.
marcinr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Citroen C4 06r. 1.6 benzyna

16 Lis 2011, 21:43

Dziad na ulicy Raymonta ma bardzo mały zakład, żeby sobie ułatwić pracę podnosi samochody łańcuchami za silnik. Urwał mi w ten sposób poduche silnika, przez co czuć drżenie pedałów gdy sa na biegu. Nie polecam rzadnego zakładu na tej ulicy.
marcinr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Citroen C4 06r. 1.6 benzyna

17 Lis 2011, 21:14

ja niemogę co za rzeźnicy :mrgreen:
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

19 Kwi 2014, 15:57

witam.mam ten sam problem, drżenie powstaje gdy dodaje gazu zwlaszcza przy ruszaniu i dodawania gazu.nie wiem co to jest.prosze o jakąś podpowiedz? wiadomo ze musze pod komputer jechac ale jaki koszt bedzie tego?
blaszk
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: citroen c4
Silnik: 1,6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Yeti zwycięzcą w raporcie niezawodności
    SKODA Yeti okazała się najbardziej bezawaryjnym autem według raportu niezawodności GTU oraz w badaniach Which? Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) skomponowało listę modeli, które uzyskały najlepszą ...