Duże, a zarazem małe. Wyzwanie dla znwców ok. 30k

Duże, a zarazem małe. Wyzwanie dla znwców ok. 30k

05 Lis 2011, 08:39

Witam,

Jestem nowy na forum tak więc chcę od razu wszystkich powitać.

A teraz przechodzę do sedna sprawy.
W nieodległej przyszłości planuje kupić kolejne auto (Aktualnie mam Espero - jak ono wygląda chyba wie większość z was). I tu pojawia się mój problem. z racji, że sporo jeżdżę po mieście tak duże auto jak Espero nie jest mi potrzebne (przypomnę, że ma ono ponad 4.6m długości i ponad 1.7m szerokości) i jak wiadomo nie wciśnie się ono wszędzie, w przeciwieństwie do takiej np Toyoty Yaris, która ma prawie metr mniej długości. I tu mógłby się temat zakończyć, bo skoro potrzebuje coś krótkiego to powinienem wziąć Yaris albo Corse lub coś podobnego i po sprawie, ale nie da się ukryć, że taki mały to ja nie jestem (2 metry robią swoje), a na domiar złego mam dość długie nogi, a do sportowej sylwetki to mi sporo brakuje, nawet więcej niż sporo.
Dobra mój problem wam +/- opisałem i tutaj nie da się ukryć liczę na wasze doświadczenie z motoryzacją i znajomość pojazdów, a mianowicie poszukuje auta:
-Jak najkrótszego/najwęższego, a zarazem przestronnego w środku (pragnę zaznaczyć, ze nie będę potrzebował dużej przestrzeni w bagażniku, więc jego pojemność nie jest istotna - byle by był), autem będę jeździł głównie sam, czasami 2-3 osób, więc miejsce z tyłu nie jest, aż tak bardzo istotne. Komfort jazdy nie musi być jakiś powalający, ale, żebym też nie gniótł się w tym aucie.
-Ekonomicznego (dużo jeżdżę po mieście, mało w trasach - prawie w ogóle, więc patrzę tylko na spalanie w cyklu miejskim. Sądzę, ze około 7l/100km czy to ropy czy benzyny będzie górną granica)
-I tego czego oczekuje chyba każdy od swojego auta - bezawaryjność, ale jeżeli by mu się jakaś awaria przydarzyła to, żeby części nie były nazbyt drogie.

Budżet jakim będę dysponował to coś w okolicach 25-30 tysięcy. Ale jak pojawią się nieco wyższe propozycje, na pewno rozważę. Czekam na wasze propozycję bo naprawdę nie wiem na jakie auta zwrócić uwagę.
Fan4Kolek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 04 2011
Auto: Espero 1.8 90KM

Re: Duże, a zarazem małe. Wyzwanie dla znwców ok. 30k

05 Lis 2011, 09:47

To może któryś z napompowanych maluchów?
Yaris Verso [3890, 1680, 1690] (dł. szer. wys.)
Golf Plus [4206, 1580, 1759]
Corolla Verso [4240, 1610, 1710]
Almera Tino [4264, 1608, 1758]
KonradMB
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

05 Lis 2011, 10:23

No no jestem pod wrażeniem podanych aut. Zwłaszcza spodobała mi się Corolla Verso ;). Bo z tego co słyszałem to Toyoty są po prostu niezawodne i na paru zdjęciach zobaczyć mogłem jaką ma przestrzeń. Coś pięknego :) Jak na razie mój zdecydowany faworyt.
Fan4Kolek
Nowicjusz

05 Lis 2011, 21:30

Ford C-Max z 1.6TDCi
[link wygasł]
Ekonomiczne, bezawaryjny, silnik diesla bardzo oszczędny i brak problemów z dwumasą itp., bardzo fukcjonalny (przesuwana tylnia kanapa, system 3 niezależnych tylnich siedzeń) no i jak na minivany świetnie się prowadzi
Libre
Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

05 Lis 2011, 22:31

a może taka hondzia - krótka (3,9m), bezawaryjna, przestronna w środku no i ten rocznik i przebieg!!
[link wygasł]
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

05 Lis 2011, 23:08

Chyba nie jesteś tak naiwny, że wierzysz, że ktoś sprzedaje taką Hondę po roku i kilkunastu tysiącach przebiegu za 60% ceny początkowej, musiała być mocno rozbita.
Co do wymagań autora to najlepiej rozejrzeć się za jakimś kompaktowym minivanem Ford C-max, Renault Scenic i Seat Altea są godne uwagi w tym budżecie.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać? Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać?
    Bezpieczeństwo ruchu drogowego zależy w sposób szczególny od tego, czy kierowca jest w stanie odpowiednio sprawnie reagować na to, co dzieje się na drodze. Dlatego tak ważna jest jego pozycja za kierownicą. ...
    Samochodem elektrycznym 800KM na jednym ładowaniu Samochodem elektrycznym 800KM na jednym ładowaniu
    Jeśli uważasz, że pokonanie samochodem elektrycznym trasy z Paryża na południe Francji na jednym ładowaniu jest niemożliwe, to będziesz musiał zmienić zdanie. Dzięki współpracy pomiędzy Nissanem a francuskimi kolejami ...

• Re: Duże, a zarazem małe. Wyzwanie dla znwców ok. 30k

06 Lis 2011, 15:26

Myślę że Ford Fusion też by się nadał.

[link wygasł]
    "Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców"-Colin McRae
    cramp12
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
    Auto: ford mondeo 2.0 tdci 130km
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2003

07 Lis 2011, 09:50

A Golf V? Podejrzewam że znalazłbyś w 1.9 TDI 90/105KM wersje w tej cenie. W wersji 90KM masz spalanie na trasie przy rozsądnej jezdzie poniżej 5l/100km a w mieście niecałe 6l/100km
    maciek1203
    Aktywny

Zdjęcia: 0
    Miejscowość: Tarnobrzeg
    Auto: Hyundai Pony
    Silnik: 1.5 83KM
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 1991

07 Lis 2011, 17:31

Golf V odpada. Mimo to, że mało spala, dla mnie bardziej liczy się przestrzeń dla kierowcy, a nie spalanie. Poza tym Golf jest małym jak dla mnie autem. Swojego czasu się nawet nad Golfem zastanawiałem (tylko nad IV bo wtedy miałem mniejszy budżet) i stwierdziłem, że nie leży mi to auto. Odłożyłem trochę kasy i stwierdziłem, że kupie coś Dużego i małego zarazem.

Miałem okazję pogadać dzisiaj z zaprzyjaźnionym mechanikiem i przedstawiłem mu te auta które mi tutaj zaproponowaliście. Powiedział z przykrością, że jak nie chce do niego często przyjeżdżać to, żebym szukał Corolli Verso. Tak więc myślę, że mam już swojego faworyta i będę się starał szukać Corolli.
    Tak więc myślę, że poszukiwania zakończyłem. Toyota Corolla Verso to będzie to.
    Teraz tylko pozostaje znaleźć odpowiedni model.
    I tutaj znowu zwracam się do was (eh na was zawsze mogę liczyć ;) ), a mianowicie: na co zwrócić uwagę przy tej Toyocie? Jest jakiś newralgiczny punkt? Coś co może przyprawić mnie o koszta? Oczywiście poza sprawdzeniem czy nie było bite, ale to chyba norma.
    Fan4Kolek
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył