Dwa elektryczne Renault ZOE w Straży Miejskiej w Gdańsku

03 Lip 2020, 12:36

Straż miejska w Gdańsku będzie korzystać z dwóch w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE. Przyjazne środowisku radiowozy trafią do strażników miejskich z Sekcji Kontroli Odpadów w Referacie Ekologicznym. Przeciwdziała ona m.in. zaśmiecaniu czy spalaniu odpadów w domowych piecach.

Do strażników miejskich z Referatu Ekologicznego trafią dwa w pełni elektryczne samochody Renault ZOE R135. W ich uroczystym przekazaniu 1 lipca br. wzięli udział m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski. Auta dostarczył autoryzowany dealer Renault PUH ZDUNEK.
Renault ZOE będą służyć strażnikom miejskim z Sekcji Kontroli Odpadów, która współtworzy Referat Ekologiczny. Strażnicy z tej sekcji interweniują w takich sytuacjach jak nielegalne spalanie odpadów, podrzucanie śmieci czy zaśmiecanie terenów zielonych.
Dwa elektryczne Renault ZOE w Straży Miejskiej w Gdańsku Naszym celem jest zapewnienie wszystkim dostępu do zrównoważonej mobilności, a samochody elektryczne to jeden z jej kluczowych elementów. Dzięki nowym Renault ZOE strażnicy będą mogli przemieszczać się bez emisji dwutlenku węgla, spalin i hałasu w czasie jazdy – mówi Andrzej Gemra, Ekspert ds. Public Affaires & Promocji Elektromobilności w Renault.

Nowe Renault ZOE to w pełni elektryczny samochód o realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP(1)), zapewniający najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii. Auto oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu silnika oraz emisji spalin. Dzięki nowemu akumulatorowi o mocy 52 kWh i dodatkowej opcji szybkiego ładowania prądem stałym 50 kW zasięg 157 km można uzyskać w zaledwie 30 minut. Nowe Renault ZOE to również wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz ekologiczna tapicerka z materiałów pochodzących z recyklingu.

źródło: (1) Zasięg zgodnie z WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure), cykl znormalizowany: 57% jazda po mieście, 25% jazda podmiejska, 18% jazda autostradą; Renault | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3365
Zdjęcia: 12346
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auto części - potrzeba każdego samochodu
    Niezależnie czy korzystasz z samochodu, żeby dojeżdżać do pracy czy aby podróżować po świecie, musisz mieć świadomość, że pewnego dnia, któraś z części samochodu ulegnie awarii. Przyczyną może być wyeksploatowanie ...
    Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

  •