Dylemat: Golf V 1.9TDI vs Opel Signum 1.9CDTi

24 Lut 2014, 12:06

Witam

Jestem absolutnym nowicjuszem jesli idze o te forum i znajomosc tematu. Mam na autko przeznaczone 20 tys zł. Mam problem gdyz nie umiem sie zdecydowac:

Golf V 1.9 TDI 4motion zarejestrowany 2005 rok od dobrego znajomego ktory na pewno mnie nie przekreci na liczniku itd itp
lub
Opel Signum 1.9 TDCI 2005 rok bogato wyposazony tyle ze z komisu i do rejestracji

Chcialbym zasiegnac Waszej wiedzy na ten temat czy w ogole jest sie na czym zastanawiac i czy przeszukiwac dalej oferty Signum majac w nadzieii ze pojawi sie dobra w mojej okolicy (Lubuskie)

Autko ma byc glownie po miescie ale wiadomo ze raz na jakis czas i w trase.

Pozdrawiam i licze na pomoc. :wink:
Kiksu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Golf III

24 Lut 2014, 13:56

Jak masz pewne auto to bierz i się nie zastanawiaj :!:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Lut 2014, 14:06

No wlasnie bije sie z myslami bo ch...a podoba mi sie te Signum niesamowicie. Tu mam 2004 do rejestracji ale jakie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Golf nie jest wystawiony ale posiada: 2 kluczyki, 6 poduszek, tempomat, czujnik deszczu, czujnik zmierzchu, 4x4, 4 elk szyby, elektr lusterka, 6 biegow, central, klimatronik 2strefowy, ABS,ESP, wspomaganie kier, alufelgi, pasek rozrzadu wymieniony, od wrzesnia 2013 w kraju.
Kiksu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Golf III

24 Lut 2014, 14:10

A ile ten Golf dokładnie kosztuje :?: Co do przebiegu to znajomy może Cie nie oszuka ale w Niemczech już mógł być skręcony :wink:
A co do Signum to przebieg pewnie dwa razy większy i odpicowany na handel.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Lut 2014, 14:13

Golf wyjdzie mnie lacznie 22500 ale dogadam sie z nim ze 20 odrazu a 2,5 tys w ratach jak mi bedzie pasowac wiec tego nie licze. Znajomy kupil go bitego z przodu lekko bo tylko chlodnica dostala i przednia belka ale on tego nie ukyrwa a i robil go pod siebie i caly czas nim jezdzi.

Signum niby wyglada na krecone ale tez niby godza sie na pojechanie do ASO i sprawdzenie wiec nie wiem co mam o tym myslec.
Kiksu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Golf III

24 Lut 2014, 14:18

Zmieniam zdanie, nigdy w życiu nie dałbym więcej niż 17k za Golfa IV.. Szukaj już lepiej Signum
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris na eksport do Ameryki Północnej
    Toyota Motor Europe poinformowała, że od maja 2013 roku model Yaris produkowany w zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), będzie eksportowany do USA, Kanady i Puerto Rico. Dostosowanie francuskiego zakładu do ...

24 Lut 2014, 14:20

Golf V, jeszcze nie widzialem IV z 2005r :P
Kiksu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Golf III

24 Lut 2014, 14:38

Aaa to przepraszam :) Za Golfa V to można tyle zapłacić, tylko pamiętaj że jest bardzo tandetnie wykończony w środku więc można by pokusić się o Signum :wink:
A tak na marginesie.. Proszę bardzo, Golf IV z 2005 roku.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Lut 2014, 14:48

hehe faktycznie jednak są i takowe :P ja sugerowałem się tylko otomoto i ich ramami gdzie IV była od 97 do 2003r. Co do wykończenia to własnie mam dylemat bo w Signum jeszcze nawet nie siedziałem i nie mam pojęcia jak to wygląda w porównaniu do golfa V. Nie ukrywam ze tez znaczącą role ma niezawodność i niewygórowane naprawy w razie W.
Kiksu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Golf III

24 Lut 2014, 14:54

Signum nie będzie drogie w eksploatacji bo to Opel więc części tanie, silnik Fiata, lepszy niż ten 1.9 TDI który jest w Golfie :) Mówię poważnie :wink: A co do jakości wykonania wnętrza to nawet nie ma co porównywać. W VW są tandetne twarde plastiki które szybko się wycierają.
Tu akurat Audi A3 ale w Golfie nie jest lepiej :mrgreen:
[link wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Lut 2014, 15:01

ch...a to jestem w jeszcze wiekszej kropce :P Pozostaje mi narazie wstrzymanie sie z kupnem i szukaniem jakiegos Signum po okazyjnej cenie i w bogatej wersji. Pozdro i dzieki za pomoc :ok:
Kiksu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Golf III

24 Lut 2014, 17:06

Kiksu napisał(a):Autko ma byc glownie po miescie ale wiadomo ze raz na jakis czas i w trase.

Serio jest Ci potrzebny diesel? :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Lut 2014, 17:28

Golf jest w dieslu wiec tu nie mam wyboru a co do Signum to 1.8 jedynie bo 2.0T jest paliwożerny. Niestety nie ma zadnych fajnych oferta jak narazie ale caly czas szukam.
Kiksu
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Golf III

24 Lut 2014, 21:13

Kiksu napisał(a):Golf jest w dieslu wiec tu nie mam wyboru a co do Signum to 1.8 jedynie bo 2.0T jest paliwożerny

Poza tym 1.9 w tym Golfie to obok 1.6 jedyny sensowny silnik :ok: Co do Opla to 1.8 jeździ średnio i spalanie nie należy do niskich. 2.0T dobrze się "gazuje" więc wg mnie warto poszukać
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004