Dynamiczne i sportowe auto dla kobiety. do ok 60-70 tys

22 Lut 2011, 10:36

A dlaczego wyelimonowałas odrazu Alfe Romeo Brere 2.4 JTD?
200 KM, auto wygodne, sportowe i z charakterem :wink:

Vw i merce są nudne, bynajmniej w porównaniu z BMW, czy wlaśnie z Alfą, a samochod o sportowym zacięciu nie może być nudny!! :???:
Ekologia to bzdura!
<Alfaholic>
MUCHAV8
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 87
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Świdnica
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 115 KM

22 Lut 2011, 11:08

Akurat braku charakteru nie można Scirocco zarzucić.
Podobnie jak Mercedesowi, nie wiem jak tak charakterystyczny samochód(bo Mercedesy są charakterystyczne i nawet laik łatwo rozpozna markę), w dodatku z napędem na tył, nadwoziem coupe i takimi smaczkami jak szyby bez ramek może być nudny.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Lut 2011, 11:21

Scirocco jest ok to muszę przyznać, ale tyle charakteru co Alfa to nie ma napewno. No i jest bardziej pospolite na ulicach :mrgreen:
Ekologia to bzdura!
<Alfaholic>
MUCHAV8
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 87
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Świdnica
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 115 KM

22 Lut 2011, 16:27

Passat W 8 ze skrzynia manualna, dynamika, emocje, niezawodnosc-nic dodac nic ujac.


:lol: :lol: :lol: emocje i niezawodność :shock: :shock: :shock: dobre :grin: :grin: :grin:
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

22 Lut 2011, 17:27

Juz sie przyznaje jak to z tymi alfami jest- jestem bardzo czesto zawodowo w Niemczech. Tam alfami jezdza tylko panowie z wydepilowanymi brwiami i w rozowych koszulach. Ja lubie sportowe auta-ale niekoniecznie kobiece. Auto ma byc "umiesnione"- smiejcie sie chlopaki, ale ja patrze na auto jak na faceta. Szerokie bary, fajna sylwetka z boku i zgrabny tylek...do tego bogate wnetrze, zdrowe serce i niezle tempo...
Jezdzilam e46 w cabrio, potem a3, teraz a4. generalnie w audi czulam sie swietnie, gdyby nie problemy z silnikami 2.0 i 3.0. Moze jest scirocco w jakims innym dieslu? Czy na 2.0 konczy sie szalenstwo?
Skoro volvo jest ciasniejsze niz bmw 1 to podziekuje...
Aha, wczoraj mignelo mi jakies piekne coupe z bmw...pojecia nie mam co to moglo byc, ale miod malina normalnie!
sonnenlicht
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: POLSKA

22 Lut 2011, 17:36

fiko7 napisał(a):emocje i niezawodność dobre


Smiesz kpic jezdzac 1.6???
Siedziales kiedys w W8?

W8 kolego jest wykonczone naprawde swietnie jak Pheaton, ma o ile pamietam 290koni i potezny moment cos kolo 400nm chyba, naped na 4 kolka i wszystkie dodatki jak nawet grzanie tylnej kanapy czy fotele z pamiecia.
Nawet system audio jest calkowicie inny niz w normalnym passacie.
A awaryjnosc zerowa-doslownie zerowa.
A jak masz zarzuty to sie podziel, moze rozwieje twoje watpliwosci;)
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący
 
Posty: 159
Miejscowość: Crewe UK
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cadillac Eldorado Convertible
    Eldorado w niczym nie przypomina typowych, sportowych kabrioletów rodem z Europy. Trudno nazwać go smukłym, a na dodatek jest ogromny – w zależności od generacji jego długość przekraczała nawet 5,7 m! Równie ...

22 Lut 2011, 17:38

A problemy z przegrzewaniem się tych silników?
Poza tym pamiętam jak AŚ albo Motor testowali takiego Passata i podczas testów silnik im się po prostu zapalił.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Lut 2011, 17:45

Smiesz kpic jezdzac 1.6???
Siedziales kiedys w W8?


Jak masz chęć możesz mi sprawic słuzbowego W8 chętnie pojeżdżę, bo w obecnej firmie wyboru nie mialem, po prostu takiego dostałem, więc jak masz chęć to chętnie zamienię słuzbowe auto na takie.
Co ma do tego że jeżdżę słuzbowym 1,6 i uważam że W8 nie wywołuje emocji i nie jest bezawaryjne?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

22 Lut 2011, 21:37

Jasiek90 napisał(a):A problemy z przegrzewaniem się tych silników?
Poza tym pamiętam jak AŚ albo Motor testowali takiego Passata i podczas testów silnik im się po prostu zapalił.


Nic sie nie przegrzewa, ze wzg na ilosc katalizatorow i ich upchanie w nieoddychajace miejsce nie mozna auta zamulac, ale normalnie nim jechac i robic przeglady.
Clopaki z forum passata scigaja sie ostro w8mkami i nikomu sie nie pali anie nie przegrzewa.

Co do katow- jak sie zatkaja i sie tego nie zauwazy(i to mnie dziwi jak mozna nie zauwazyc) to wolnossacy silnik kazdy jeden sie przegrzeje.
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący
 
Posty: 159
Miejscowość: Crewe UK

23 Lut 2011, 08:55

sonnenlicht, to może było BMW serii 3 coupe: [link do oferty na Allegro wygasł] albo seria 6: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Niestety w serii 6 nie ma diesli :)

Moim zdaniem nie ma się co kierować że Alfami jeżdżą wydepilowaniu w różowych koszulkach, BMW łysi, Audi w białych skarpetkach a Mercedesami stare dziadki - i zamiast tego wybrać po prostu dobre auto :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

23 Lut 2011, 14:44

ACSznycel napisał(a):Alfami jeżdżą wydepilowaniu w różowych koszulkach, BMW łysi, Audi w białych skarpetkach a Mercedesami stare dziadki - i zamiast tego wybrać po prostu dobre auto

Czyli tania toyote albo nissana, czy honde cfelik???
Te marki wybieraja ludzie ktorzy sie kompletnie nie znaja na motoryzacji, a ich design wewn jest tragiczny, ze juz o jakosci wykonania nie wspomne, te luksusowe niespasowane plastiki z wytloczki dla jajek.
A awaryjnosc-troszke naprawiam, i w audi czy bmw wymienia sie za 100-200zl jakis przegob raz na kilka lat, a w toyocie jak walnie to ceny kreca sie w okolicach 3 tysi i w gore za naprawe. Tak ze goraco polecam japonczyki-wiecej zarobku dla nas naprawiajacych;)
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący
 
Posty: 159
Miejscowość: Crewe UK

23 Lut 2011, 15:30

Ja jeżdżę Japończykami i Niemcami głównie i jakoś zawsze eksploatacja aut Japońskich w ogólnyym rozracunku wychodzi znacznie mniej niż Niemieckich. Psuja się mniej a części wcale nie są droższe niz do Niemieckich, więc nie wiem skąd u Ciebie rozbieżność w canach części między 200 zł a kika tysięcy?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

23 Lut 2011, 16:10

fiko7 napisał(a):więc nie wiem skąd u Ciebie rozbieżność w canach części między 200 zł a kika tysięcy?

Byc moze z autopsji???

Naprawiam i niemce i francuzy i japonczyki, dla przykladu koszt przegubu napedowego:
-passat 96-05 od &pound;15 do &pound;145
-toyota avensis te same lata od &pound;90 do &pound;320
-nissan od &pound;50 do &pound;200
-peugeot od &pound;35 do &pound;110
-lancia od &pound;40 do &pound;70
-alfa od &pound;80 do ponad &pound;350
Podobnie rozrzady, pompy, wtryskiwacze, uszczelki.
Uszczelka glowicy do passata czy peugeota to okolo &pound;20-&pound;30.
Do toyoty zaczyna sie od &pound;200 plus dodatkowe tpu do kolektorow i tp, do niemca masz za &pound;30 komplet uszczelek.

Pierscienie do 1.8T niemieckiego to &pound;210 a do hondy V-tec &pound;510 a awaryjnosc?
Naprawiam wszystkich po rowno wiec nie wiem jak to sie stalo ze japonce uchodza za bezawaryjne. Wychodzi na to ze w japoncu po kupnie nie wymieniacie rozrzadow???????????????????
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący
 
Posty: 159
Miejscowość: Crewe UK

23 Lut 2011, 18:18

ACSznycel napisał(a):Niestety w serii 6 nie ma diesli

jak nie? oczywiscie ze sa. np.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
tyle ze 70k nawet na zadbana benzyne serii 6 to moze byc malo. to na 100% jest za malo. to ze tyle kosztuja salvaged itd z usa mnie nie obchodzi mowimy o normalnych samochodach
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

24 Lut 2011, 13:39

Sznycel, to auto z Twojego pierwszego linka. Prezentuje sie super. W jakich cenach lataja takie modele w dobrym stanie, niezalatane, z niezlym wyposazeniem? Auta ze stanow nie wchodza w rachube- nie chce automatu na jasnych skorach z oprogramowaniem, z ktorym w PL nie mozna nic zrobic.
Ta granica 70 tys nie jest ostateczna, ale mamy w rodzinie jeszcze kilka aut i nie chce kupowac nastepnego superdrogiego, po ktorego rozwaleniu (zaleznie ode mnie lub nie) bedzie zaloba w domu. Trwale, wygodne, sportowe...takie ma byc
sonnenlicht
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: POLSKA