Działanie wideorejestratora - nagrywanie

Działanie wideorejestratora - nagrywanie

02 Sie 2018, 13:14

Witam wszystkich,
Zakupiłem ostatnio MiVue 785 (strona producenta), bo zależało mi na jakości nagrań i późniejszej możliwości dołożenia kamerki na tył. Jednak kilka rzeczy mnie zastanawia i jestem ciekaw, czy tak działają te urządzenia, czy jednak to ja coś źle ustawiłem.

Kiedy chcę zarejestrować konkretne zdarzenie i wybiorę na nim "nagrywanie awaryjne", to nagrywa się dopiero od momentu wybrania tego przycisku oraz samo nagranie trwa jedynie 20 sekund. Wg mnie, to działa kompletnie bezsensu, bo w takiej postaci musiałbym przewidywać, że w takim czasie może dojść do groźnej sytuacji.
Optymalnie, gdyby urządzenie w momencie uruchomienia "nagrywania awaryjnego" wybierało np. ostatnią minutę i przenosiło do pamięci, której nie można nadpisać.

I tu pytanie do znawców, czyli Was ;) czy to normalne?

Dodam, że przeglądałem internet, ale trudno mi powyższą sytuację zawrzeć w jakimś sensownym haśle, a sama instrukcja i recenzje w necie nie wyjaśniają tej kwestii.

Wojtek
PWojciech
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 24 05 2005
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Kia Rio IV
Silnik: 1.4 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

Re: Działanie wideorejestratora - nagrywanie

02 Sie 2018, 14:24

PWojciech napisał(a):Kiedy chcę zarejestrować konkretne zdarzenie i wybiorę na nim "nagrywanie awaryjne"
Ngrywanie awaryjne trwa 20 sekund na każdej z kamer czyli jeżeli masz dwie przód i tył to obie rejestrują zdarzenia w ciągu 20 sek. ale od czasu naciśnięcia przycisku jest zapisywany film 10sek w tył czyli to co działo się wcześniej plus 10 sek w przód. Takie nagranie również jest zabezpieczone i nie zostanie skasowane domyślnie ponieważ trafia do innego folderu na karcie.

Trochę krótko te 10 sek w tył ale w tym modelu tak jest.

Generalnie wszystkie nagrania masz na karcie i możesz sobie w dowolnym momencie je zabezpieczyć po skończonej podróży na karcie mieści się wiele godzin materiału więc nawet dłuższy wypad w trasę nie powinien spowodować nadpisania filmków.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

02 Sie 2018, 14:47

W jakim modelu/ marce te nagrania trwają dłużej? Ewentualnie, czy jest szansa na aktualizację oprogramowania ew. zmianę tego w ustawieniach?
Mam kartę 32GB, więc trasy np. Wrocław - Gdańsk całej tam nie zmieszczę. Ale nawet jeśli, to wolałbym takie nagranie przenieść w bezpieczne miejsce na karcie, a nie zawsze mam kompa na którym mogę zrobić to ręcznie.
PWojciech
Nowicjusz
Awatar użytkownika

08 Sie 2018, 12:29

Może komuś się przyda:
> w kamerkach MiVue nagranie awaryjne trwa 20 sekund, z czego 5 przed włączeniem i 15 po - dostałem odpowiedź producenta, że długości nagrania nie można zmienić;
> z kolei w kamerkach Viofo A129 w przypadku nagrania awaryjnego zabezpieczane jest całe bieżące nagranie w pętli, czyli w zależności jak się ustawi może to być 1, 2, 3, 5, 10min - dostałem potwierdzenie od producenta.
strona producenta

Obie kamerki są bardzo podobne, żeby nie powiedzieć, że są bliźniacze jeśli chodzi i o jakość, jak i funkcje.
PWojciech
Nowicjusz
Awatar użytkownika

10 Wrz 2018, 21:51

MIO ?? jak ja widzę rejestratory na pół szyby to ręce opadają ... poczytaj o viofo zobacz wywiad z Emilem ... to wiele wyjaśnia.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

SeatFan
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy na świecie elektryczno-hydrauliczny system wspomagania Pierwszy na świecie elektryczno-hydrauliczny system wspomagania
    Pierwszy na świecie seryjny elektryczno-hydrauliczny system wspomagania układu kierowniczego – Toyota MR2 – wrzesień 1989. Electro Hydraulic Power Steering (EHPS) to dzieło inżynierów koncernu Toyota. Przez ...
    Zegarek Nissan Nismo Watch Zegarek Nissan Nismo Watch
    Nissan przedstawia pierwszy zegarek typu smartwatch, umożliwiający nawiązanie połączenia pomiędzy samochodem i kierowcą. Nissan zostanie pierwszym producentem samochodów, który opracował zegarek smartwatch stworzony ...

•