Nagrywanie dźwięku w Mivue J85

24 Lis 2020, 15:22

Mam problem z wideorejestratorem Mivue J85 z wbudowanym modułem wifi. Niezależnie czy podczas nagrywania dioda 'mute' się świeci czy nie, mój sprzęt nie nagrywa dźwięku. Czy moduł wifi ma z tym coś wspólnego? Czy muszę podłączyć telefon do kamery by ta zaczęła rejestrować również dźwięk? Jak mogę rozwiązać mój problem? Dodam że mam dwie kamery tego modelu i w obu mam ten sam problem więc raczej wykluczam opcję usterki fabrycznej.
Serwusik
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Lis 2020, 16:37

Serwusik napisał(a):Czy moduł wifi ma z tym coś wspólnego?
Masz ten sam przycisk do WIFI i wyciszenia. Robiłeś tak jak jest w instrukcji?

Podczas nagrywania:
- Naciśnij krótko ten przycisk aby włączyć lub wyłączyć wyciszenie mikrofonu podczas nagrywania. Kiedy wskaźnik MUTE świeci światłem bursztynowym to znaczy że jest mikrofon wyciszony podczas nagrywania.

Do WIFI:
- Naciśnij i przytrzymaj ten przycisk przez 5 sek. aby włączyć lub wyłączyć tryb WIFI (Ja proponuję wyłączać tryb WIFI podczas nagrywania).

Tu z tego co wiem innych ustawień nie ma do sterowania mikrofonem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

24 Lis 2020, 17:16

operowałem tym przyciskiem wifi do włączania i wyłączania mikrofonu. Efektu jednak próżno szukać. Gdy robiłem próby mikrofonu to klikałem przycisk wifi krótko, mówiłem coś do mikrofonu, znowu naciskałem krótko, znowu coś mówiłem i tak kilkukrotnie, żadne dźwięk jednak nie nagrał się na materiale wideo gdy później to sprawdzałem. Z instrukcją się zapoznałem, nie znalazłem tam jednak żadnej informacji przydatnej w mojej sytuacji.
Serwusik
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Lis 2020, 14:58

A co z MUTE? Świeciło Ci się na kolor bursztynowy? Raczej nie możliwe żeby problem występował w dwóch takich samych kamerach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...