Dziwne objawy podczas jazdy w VW Bora 1.9 TDI automat

Dziwne objawy podczas jazdy w VW Bora 1.9 TDI automat

26 Cze 2012, 15:02

Witam nie znalazłem nic podobnego więc zakładam nowy temat.
Od niedawna jestem posiadaczem VW Bora 1.9TDI 110KM 1999r. z automatyczną skrzynią biegów. Mój problem polega na tym, że jak chcę nagle przyspieszyć i gwałtowniej wciskam pedał gazu np. przy wyprzedzaniu samochód nie ma przyśpieszenia, wchodzi na wysokie obroty, silnik głośno pracuje ale nie ma tego kopa, tak jest przy wolnej jeździe do 50-60km/h natomiast gdy samochód jest rozpedzony ok 90km/h i wyżej to już jest zupełnie inaczej, wszystko ładnie i płynnie pracuje i czuć tą moc. Co może być powodem tego zjawiska?
merak
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy na pewno stać Cię na diesla? Czy na pewno stać Cię na diesla?
    Myślisz, że spalanie to jedyne koszta eksploatacji? A co z osprzętem silnika, wyeksploatowaniem samochodu i eksploatacją miejską. Diesel nagrzewa się po 10-15km w mieście. Wtedy ropniak pali 2x więcej jak nie więcej, W dodatku ...
    [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6 [C] C4 II 1,6/Focus mk3 1,6/Astra J 1,6/Auris I 1,33/Golf VI 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C4 II 1,6 - 120KM - Ford ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive
      Volkswagen Passat, zabudowa bagażnika CarAudio
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport