Dziwne sprzęgło i problem ze zmianą biegów

15 Lip 2017, 14:44

Mam Toyotę Corollę E12 1.4 benz 2005 rok. Od paru dni czułem, że ze sprzęgłem jest coś nie tak. Gdy ruszałem i puszczałem pomału sprzęgło to nie było takiego momentu, że mimo podniesionego sprzęgła samochód jeszcze stoi i delikatnie ruszał a ruszał bardzo szybko. Ogólnie pedał wciskał się mniej niż wcześniej. Dzisiaj podczas jazdy nie dało się zmieniać biegów. Wciskałem sprzęgło i próbowałem zmienić i skrzynia skrzeczała. Za którymś z kolei wciśnięciem sprzęgła zmieniało ale odpuściłem i zostawiłem samochód. Teraz pytanie co mogło się stać? Sprzęgło czy skrzynia? Jak wygląda i ile może kosztować naprawa? Słyszałem, że sprzęgło to droga sprawa.
krucker
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Toyota Corolla E12

15 Lip 2017, 18:42

Z tego co kojarze, to jest tam sprzęgło hydrauliczne. Więc są dwie opcje - albo wysprzęglik albo sprzegło. Jak sprzegło ( ta droższa wersja ) to razem z robocizną około 600 zł.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lip 2017, 19:39

Ja obstawiam na wysprzeglik, sprawdź poziom płynu hamulcowego
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Lip 2017, 22:10

ze skrzynia bylaby dopiero droga impreza, albo gdybys do wymiany mial koło zamachowe, ja tez obstawiam wysprzeglik, koszt bedzie podobny
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

26 Lip 2017, 15:36

I jak sprawdziłeś ten wysprzęglik? Nie był zapowietrzony?
krucker napisał(a):Ogólnie pedał wciskał się mniej niż wcześniej.
Co to znaczy? Sprzęgło zawsze wciskamy do końca. Chodzi o "branie sprzęgła" moment w którym samochód zaczyna ruszać jak puszczasz pedał?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Sie 2018, 12:55

W przypadku, gdy nagle praca pedału sprzęgła zmienia swoją charakterystykę i występuje trudność ze zmianą biegów, podejrzewać należy awarię hydraulicznego systemu sterowania sprzęgłem. Na blogu swojej strony posiadamy artykuł poświęcony temu zagadnieniu:
[link wygasł]
Sprzegla24
Początkujący
 
Posty: 74
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Warsaw Oldtimer Show 2019 / zdjęcia z targów
    W drugi weekend majowy mieliśmy możliwość odwiedzić szóstą już edycję Warsaw Oldtimer Show VI 2019 która odbyła się w pawilonach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. To największe targi ...