Dziwny odgłos z silnika Matiz

31 Mar 2011, 17:29

W moim Matizie po nagrzaniu silnika, kiedy kręcę obroty, pojawia się dziwny odgłos - jakby uciekającego miarowo przez jakąś szczelinę, wraz z każdym ruchem tłoków powietrza (regularnego syczenia), lub zużytego silniczka elektrycznego (takiego, który się zaciera i już dogorywa).

Odgłos ten przybiera na sile wraz z rozkręcaniem obrotów i maleje, lub wręcz ustaje razem z puszczaniem pedału gazu.

Odgłos ten nie występuje na zimnym silniku, niezależnie od tego jak bardzo kręcę obroty i podczas pracy silnika na luzie. Hałas nim powodowany jest wyraźnie słyszany w kabinie. Odnoszę jednocześnie wrażenie, że auto jest delikatnie mniej zrywne i pali więcej niż dawniej - poniżej 7 litrów nie da rady, chociaż może to tylko moje wrażenie i nie ma znaczenia dla opisywanego problemu. O co może chodzić?

Przebieg auta - 88 tys. Olej wymieniany 2 lata temu, filtr oleju nowy, filtr powietrza nie wymieniany.
MatizowaFuria
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Salon

31 Mar 2011, 20:13

Może rolka napinacza, przychodzi mi na myśl jeszcze alternator, pompa wody?.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

31 Mar 2011, 21:38

Nie wiem jak bardziej szczegółowo mogę opisać ten dźwięk. Spróbujcie do włączonego wiatraczka przyłożyć kartkę papieru, a będzie to coś zbliżonego. Pompa? temperatury są w porządku, wskaźnik dochodzi do 40% i dalej stop. Na zimnym silniku wszystko wydaje się pracować ok.
MatizowaFuria
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Salon

03 Kwi 2011, 17:45

popatrz przewody podciśnienia
ochroniarz02
Początkujący
 
Posty: 214
Miejscowość: Biała Podlaska