Dziwny odgłos cykania z silnika

18 Lut 2012, 13:01

Witam, jestem posiadaniu Astry J, z września 2010, przebieg 16 tyś km, silnik 1.6 16V 115 KM Otóż zauważyłem jakieś 2 tygodnie temu że od silnika dobiegają dziwne odgłosy ,,cykania", wszystko dzieje się po rozgrzaniu silnika do pewnej temperatury, po zgaszeniu i odpaleniu na nowo przez jakieś 2 minuty jest cisza a potem znowu pojawia się ten dziwny odgłos. Nie wiem czy mam zacząć się martwić czy może to jest spowodowane mrozami które ostatnio trochę dawały nam w kość. Od razu dodam że kiedyś tych odgłosów nie było nawet zimą pojawiły się dopiero niedawno. ,,Cykanie" nie zwiększa swojej częstotliwości przy dodaniu gazu. Wiem że niektórzy użytkownicy Astry J z tym silnikiem też zgłaszali podobne problemy i serwisy odsyłały ich z kwitkiem.
Poniżej wrzucę nagranie jak to wygląda na chwilę obecną, dźwięki dochodzą bardziej z tylnej części silnika:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Faster89
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 16 06 1989
Auto: Opel Astra IV

18 Lut 2012, 16:44

cykać może elektrozawór od pojemnika z węglem aktywnym
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Fabia MONTE CARLO - wariant sportowo-lifestylowy
    Nowa SKODA FABIA MONTE CARLO dopełnia czwartą generację gamy modelowej kompaktowego bestsellera marki. Wariant MONTE CARLO symbolizuje rajdowe korzenie SKODY, a jego cechami charakterystycznymi są czarne elementy nadwozia ...
    Kalkulator średniego spalania
    Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, ...