Ekonomiczny samochód o sportowym charakterze do 15 tyś zł

27 Cze 2015, 21:36

Witam, mam 20 lat, prawo jazdy o 1,5 roku. Pierwszym moim samochodem było polo iii, teraz chce się przerzucić na coś innego. Szukam samochodu o sportowym charakterze(dla młodego, nie starego dziadka :naughty: ), ale ekonomicznego, które nie zje mnie finansowo, czyli nie spali za dużo i nie ma drogich części. Może być LPG. Co byście polecili? Na co zwracać uwagę, czego unikać?
scarzi
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: vw polo iii

27 Cze 2015, 21:41

Ile ma mieć mocy minimum? Dla jednego sportowy wóz to 150km, dla drugiego 300 mało.

Jeśli ma mieć te ~150km to celowałbym raczej w benzyne. Jeśli ma być proste i do lpg to lepiej, żeby moc brało z pojemności, a nie turbo.

Wielkość polo czy większe? Rocznik, wyposażenie? Napisz konkretniejsze wymagania, bo aut pasujących możnaby wiele wymienić.
Bednarcamper
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: seat ibiza

27 Cze 2015, 21:50

mocy minimum mysle 110-120km zalezy od wagi samochodu. Nadwozie typu hatchback,coupe lub ewentualnie sedan. Lepiej zeby bylo wieksze niz polo, rocznik ciezko powiedziec ale mysle ze tak 2003-2005 minimum. Wyposażenie hmm, dobrze by bylo zeby byly elektryczne szyby i klima.
Diesel odpada, najlepiej zeby auto mialo silnik dobry pod LPG, bede jezdzil w 95% po miescie i nie widzi mi sie palic 10l benzyny + dlatego chcialbym gaz.
scarzi
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: vw polo iii

27 Cze 2015, 22:03

E46 w jakimś niezbyt wypaśnym wyposażeniu spokojnie byś kupił, ale to nie jest najtańsze w utrzymaniu auto.

A3 8l z silnikiem 1.8T z końcówki produkcji byłoby w porządku. To turbodoładowany silnik, ale z gazem dobrze się spisuje. (Chyba, że wolisz golfa IV).

Ford focus to też nienajgorsza opcja. Ma wolnossące silniki, nadające się do gazu. Jest pojemny, ma dobry zawias i nie jest zazwyczaj katowany przez dzików.

Dosyć standardowe propozycje, ale są to auta które podobają się młodym (wiem bo sam jestem) i raczej mają unormowane koszty utrzymania.
Bednarcamper
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: seat ibiza

27 Cze 2015, 23:33

A Astra Bertone 1.8 125km? Nadaje sie to pod gaz? Sylwetka auta mi sie podoba.
scarzi
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: vw polo iii

28 Cze 2015, 07:34

Wiekszosc silników opla ogólnie nadaje się do gazu. Pamiętaj o tym, że Bertone to auto 4 osobowe. Teraz pytanie, czy w głównej mierze zależy Ci na usportowionym wygladzie czy silniku? Bo takie a3 będzie znacznie szybsze, a są jeszcze wersje 180km.
Bednarcamper
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: seat ibiza

28 Cze 2015, 10:46

To nie sportowe tylko sportowo wyglądające :D

Jak kompaktowy hatchback ze z sportową stylistyką i pasującym silnikiem to Seat Leon 1,8T Top Sport - dużo młodych tym jeździ u mnie ale z TDIkami co nijak ma się do sportu :D
Jak chcesz trochę nietuzinkowości, radości z jazdy i pięknego dźwięku silnika to polecam to co ja mam (IS 200). Zje te "sportowe" kompakty bez 4x4 na śniadanie. Ewentualnie BMW e46 ale spodziewam się, że odpadnie z powodu OC.

scarzi napisał(a):A Astra Bertone 1.8 125km? Nadaje sie to pod gaz?

nadaje się i znajdziesz ładną sztukę jednak celowałbym w 2,0T

Bednarcamper napisał(a):Ford focus to też nienajgorsza opcja. Ma wolnossące silniki, nadające się do gazu.

no chyba nie ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Cze 2015, 10:50

Jakoś mega sportowe nie jest ale polecam Hondę Civic 7 gen 1.6, 110km :ok: Możesz szukać także Yarisa Ts, też fajnie się odpycha. Ubezpieczenie i ewentualne naprawy kieszeni Ci nie rozprują :mrgreen:

Is 200 fajna propozycja, ale spalanie może Cię trochę przerosnąć, chyba, że zarzucisz w przyszłości LPG
tdloverr
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: poznan

28 Cze 2015, 11:03

No dobra z tym focusem popłynąłem. Zasugerowałem się tym, że dosyć często widzę focusa z lpg. Mój błąd.
Bednarcamper
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: seat ibiza

28 Cze 2015, 11:09

Spalanie IS 200 takie samo jak 1,8T :yes:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Cze 2015, 11:57

W passacie może tak. W aucie wielkosci audi a3, spali litr może poltora mniej.
Bednarcamper
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: seat ibiza

28 Cze 2015, 12:19

no to już kwestia wagi auta ale chyba bardziej nogi właściciela/użytkownika
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010