Euro strefa - pojazdy na gaz

04 Maj 2015, 22:07

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie super pomysłu naszych rządzących odnośnie zakazu wjazdu starych pojazdów do miast z obowiązującą strefa. Jednym z wyłączeń ma być samochód na gaz.
I teraz moje pytanie, czy samochód przerobiony przez nas na gaz będzie mógł wjechać do eko-strefy pomimo swojego wieku ? Czy to dotyczy pojazdów które mają oryginalnie założony gaz przez koncern samochodowy.
rufus111
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Łódź

08 Maj 2015, 10:59

Słyszałem o tym pomyśle ale kiedy ma wejść on w życie?
Możesz dać jakieś informację. Słyszałem kłótnie jakie były na ten temat, pomimo tego nie sądziłem, że to naprawdę zostanie powołane do życia. Taki projekt może miałby sens gdyby za przeproszeniem nasze miasta miały odpowiednio zmodernizowaną komunikację. A tak w takiej Warszawie to nawet chodniki są krzywe . . . 2 linia meta po tylu latach. Co tu dożo pisać, wielkie wymagania, a w zamian nic się nie dostaje.
Marconi
Początkujący
 
Posty: 122
Prawo jazdy: 16 09 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

08 Maj 2015, 15:04

Sporo jest tego w internecie.
"Według projektu przygotowywanego przez posłów PO, znaczenie ma mieć nie wiek, ale norma emisji spalin. Jednak w praktyce będzie to oznaczało zakaz wjazdu do centrów miast starymi samochodami. Lokalne władze mogłyby na przykład wymagać spełnienia normy Euro 4 (obowiązującej od stycznia 2005 roku), albo Euro 5 (od września 2009 roku). O tym, czy samochód spełnia wymogi miałyby świadczyć plakietki z informacją o emisji spalin. Wystawiane one mają być przez diagnostów podczas przeglądów okresowych. Auta bez zezwolenia nie będą mogły wjechać do centrum miasta."
rufus111
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Łódź