Fiat 125p 1,5 - Instalacja gazowa

14 Maj 2007, 11:58

Witam.

Pytanie brzmi,ile może kosztować instalacja gazowa do dużego fiata ? Zastanawiam się nad założeniem takowej bo jednak 8-12l etylinki to dla mnie nie mało...

W związku z tym parę pytań :

-Ile kosztuje instalacja (o ile się nie mylę to wypadałoby założyć Ią generację)?
-Ile może palić gazu przy spalaniu benzyny 8-12l (wszystko zależy od tego kto i jak jeździ)?
-Czy "samochodzik" dużo straci na mocy i prędkości maksymalnej (obecne osiągi to : 0-100 km/h w ok. 14-18s - dokładnie nie wiadomo,Vmax też nie wiadomy ale powyżej 130 km/h na 5 (ok. 4500 obr/min) nie ma ochoty się rozpędzać) ?

Poważnie się zastanawiam bo niby benzyna po 4.30 zł,ale z drugiej strony szkoda pakować w min. 1000 zł w auto warte połowę tego (wartośc rynkowa - nie użytkowa ;) ),po za tym jeśli dynamika miała by drastycznie ucierpieć i miałby palić tyle że wyjdzie mi różnica 5 czy ok. 10 zł na 100 km to sobie podaruję instalację i założę mniejsze dysze w gaźniku ^^ a za zaoszczędzone pieniądze założę dobry zestaw car audio i alufelgi ;). Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam
mex500
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Małopolska

14 Maj 2007, 14:00

:shock: :D mex500:albo rybki, albo akwarium... :wink: Załóż gaz i nie pękaj. Dobra regulacja - prawie niezauważalny spadek mocy. W końcu masz 1500-kę? Gazu może spalić do 12 litrów; ma prawo spalić więcej o 20% niż benki.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

14 Maj 2007, 14:04

mex500: polecam regulację zaworów na na takie osiągi.
Gdybyś gaz zakładał, tro obowiązkowo nowe świece, ale takie same, jak dotychczas, nowy filtr powietrza, nowe kable WN.
Z dyszami paliwa niewiele wskórasz - fiatol swoje musi dostać; inaczej kicha, prycha i szarpie; o dynamice zapomnij.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

14 Maj 2007, 20:04

Jeśli Fiacina czyma się jeszcze w miare to możesz pakować w nią gazik. Sam mam Poldka co prawda 1.6 ale bebechy te same i jeśli chodzi o spalanie to w zależności od nogi i regulacji instalki 11-13 l na 100km. Czy dużo straci na mocy? Oj starci i to odczuwalnie (prznajmniej w moim przypadku dość zauważalnie), ale jeśli chodzi o prędkośc max. to ja bym takim autem raczej nie sprawdzał V-max 8) .
No i tak jak malken pisał przede wszystkim nowe kable i świece (najlepiej takie dedykowane do gazu) i filterek.
Pozdrawiam.
Tuningowi diesli - NIE
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

15 Maj 2007, 14:11

podjąłem decyzję że narazie zostaje bez gazu,za tą kasę założę dobre audio,bo nie jeździ się nim zbyt dużo a w razie czego to będzie się wciskać tylko do 2500 obr ;) Pozdrawiam
mex500
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Małopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Siedmiomiejscowy Lexus RX
    Jak podaje japoński magazyn Mag-X, premiera wydłużonej wersji bestsellerowego crossovera Lexus RX z kabiną o trzech rzędach siedzeń ma nastąpić już na jesiennym Tokyo Motor Show, a do sprzedaży ruszy w styczniu 2018. Według ...