Fiat 125p 1,5 - Instalacja gazowa

[Fiat 125p] 1,5 - Instalacja gazowa

14 Maj 2007, 11:58

Witam.

Pytanie brzmi,ile może kosztować instalacja gazowa do dużego fiata ? Zastanawiam się nad założeniem takowej bo jednak 8-12l etylinki to dla mnie nie mało...

W związku z tym parę pytań :

-Ile kosztuje instalacja (o ile się nie mylę to wypadałoby założyć Ią generację)?
-Ile może palić gazu przy spalaniu benzyny 8-12l (wszystko zależy od tego kto i jak jeździ)?
-Czy "samochodzik" dużo straci na mocy i prędkości maksymalnej (obecne osiągi to : 0-100 km/h w ok. 14-18s - dokładnie nie wiadomo,Vmax też nie wiadomy ale powyżej 130 km/h na 5 (ok. 4500 obr/min) nie ma ochoty się rozpędzać) ?

Poważnie się zastanawiam bo niby benzyna po 4.30 zł,ale z drugiej strony szkoda pakować w min. 1000 zł w auto warte połowę tego (wartośc rynkowa - nie użytkowa ;) ),po za tym jeśli dynamika miała by drastycznie ucierpieć i miałby palić tyle że wyjdzie mi różnica 5 czy ok. 10 zł na 100 km to sobie podaruję instalację i założę mniejsze dysze w gaźniku ^^ a za zaoszczędzone pieniądze założę dobry zestaw car audio i alufelgi ;). Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam
mex500
Początkujący

Miejscowość: Małopolska

Re: Fiat 125p 1,5 - Instalacja gazowa

14 Maj 2007, 14:00

:shock: :D mex500:albo rybki, albo akwarium... :wink: Załóż gaz i nie pękaj. Dobra regulacja - prawie niezauważalny spadek mocy. W końcu masz 1500-kę? Gazu może spalić do 12 litrów; ma prawo spalić więcej o 20% niż benki.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny

Miejscowość: Poznań

14 Maj 2007, 14:04

mex500: polecam regulację zaworów na na takie osiągi.
Gdybyś gaz zakładał, tro obowiązkowo nowe świece, ale takie same, jak dotychczas, nowy filtr powietrza, nowe kable WN.
Z dyszami paliwa niewiele wskórasz - fiatol swoje musi dostać; inaczej kicha, prycha i szarpie; o dynamice zapomnij.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny

Miejscowość: Poznań

14 Maj 2007, 20:04

Jeśli Fiacina czyma się jeszcze w miare to możesz pakować w nią gazik. Sam mam Poldka co prawda 1.6 ale bebechy te same i jeśli chodzi o spalanie to w zależności od nogi i regulacji instalki 11-13 l na 100km. Czy dużo straci na mocy? Oj starci i to odczuwalnie (prznajmniej w moim przypadku dość zauważalnie), ale jeśli chodzi o prędkośc max. to ja bym takim autem raczej nie sprawdzał V-max 8) .
No i tak jak malken pisał przede wszystkim nowe kable i świece (najlepiej takie dedykowane do gazu) i filterek.
Pozdrawiam.
Tuningowi diesli - NIE
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Re: [Fiat 125p] 1,5 - Instalacja gazowa

15 Maj 2007, 14:11

podjąłem decyzję że narazie zostaje bez gazu,za tą kasę założę dobre audio,bo nie jeździ się nim zbyt dużo a w razie czego to będzie się wciskać tylko do 2500 obr ;) Pozdrawiam
mex500
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć cech dobrego kierowcy - sprawdź czy je posiadasz Pięć cech dobrego kierowcy - sprawdź czy je posiadasz
    Badania przeprowadzone przez psychologów wykazują, że większość osób ocenia swoje umiejętności kierowcy jako powyżej przeciętnej, nawet mając świadomość, iż inni oceniliby je niżej. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej ...
    Jak kupić auto - kilka przydatnych wskazówek Jak kupić auto - kilka przydatnych wskazówek
    Zakup samochodu to ważna inwestycja, wymagająca namysłu. Przyszli właściciele nowych czterech kółek niejednokrotnie stają w takich momentach przed wielkimi dylematami, które nie sprowadzają się tylko do wyboru ...

•