Fiat ducato instalacja Gazowa ? Wasze opinie ?

19 Sty 2018, 14:08

Witajacie zastanawiam się nad zagazowaniem Ducato jakie są wasze doświadczenia odnośnie instalacji w takim aucie ? Znalazłem film jednego z producentów ? Chciałbym ograniczyć wydatki bo pokonuje bardzo dużo km ?

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Czy takie rozwiązanie jest dobre ?
zawrotny12
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 06 1999
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Honda
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

20 Sty 2018, 17:13

Pytanie jaki masz silnik w tym Ducato i ile ma już zrobionych kilometrów? Ogólnie moim zdaniem jak sporo jeździsz, wnioskuję, że tak skoro masz dostawczaka to jak najbardziej można gazować. Rozejrzałbym się za mocną instalacją z mocnym reduktorem. Przykładowo P&D od Brc. Masz gazownika na oku?
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

21 Sty 2018, 18:48

zawrotny12 napisał(a):czy takie rozwiązanie jest dobre ?

Założenie instalacji gazowej w silniku wysokoprężnym do auta co tak mało spala oleju napędowego jest po prostu nieopłacalne. Maksymalnie jesteśmy wstanie zastąpić 30% ON paliwem LPG i to dopiero w momencie jak turbosprężarka zaczyna pompować czyli od około 2tys obrotów. Czyli auto gdy pali 8l ON możemy wyciąć około 2,5l ON i w to miejsce podać 2l LPG. Czyli na 100km "oszczędzamy" 8*4.5zl=36zl 6,5*4,5+2*2,2=29,25+4,4=33,65zl. Podsumowując na 100km zaoszczędzamy 2,35zl biorąc pod uwagę koszt montażu takiej instalacji a czas po jakim się zwróci sam koszt montażu jest bardzo długi. Naklejki co są na aucie że 50% oszczędności to nic innego jak chwyt marketingowy nie mający nic wspólnego z prawdą.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

21 Sty 2018, 19:01

djkranc napisał(a):Pyreks

Kolego jak nie wiesz o czym piszesz to może lepiej milczeć, do silnika o zapłonie samoczynnym radzisz aby założyć instalację P&D. Od razu widać że nie masz o tym pojęcia a "doradzasz" innym użytkownikom.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

21 Sty 2018, 19:25

djkranc napisał(a):Kolego jak nie wiesz o czym piszesz to może lepiej milczeć, do silnika o zapłonie samoczynnym radzisz aby założyć instalację P&D.

Nie unoś się tak :mrgreen: Podejrzewam, że po prostu Pyrkes nie zorientował się, że chodzi o diesla.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

22 Sty 2018, 20:59

yeti65 napisał(a):Nie unoś się tak Podejrzewam, że po prostu Pyrkes nie zorientował się, że chodzi o diesla.

Właśnie dlatego tak mnie to denerwuje, nie czyta ze zrozumieniem. Napisać byle co ale że jakiś producent instalacji jest najlepszy.. nawet jak nie ma instalacji do danego typu silnika.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

27 Sty 2018, 23:37

Pokaż mi gdzie autor napisał, jaki ma model ducato i jaki silnik? Ducato ma tylko silniki dieslowskie? Np Ducato II FL ? No chyba nie?? Dlatego zapytałem jaki ma silnik + jaki model? Ja akurat doradzałem do benzyniaka instalację.... Więc uwierz, że mam pojęcie skoro tu jestem... A skoro coś się sprawdza to ja to doradzam...
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

28 Sty 2018, 10:30

Panowie autor wkleił film na którym jest Ducato 2,3 T MultiJet a to jest diesel więc chyba chodzi mu o taki silnik.
Nie mniej jednak w wersji Ducato II był też silnik benzynowy 2.0 który mógł być zasilany LPG lub przez oryginalną instalację CNG, jest ich jednak bardzo mało na rynku a w Polsce to chyba można te egzemplarza na palcach liczyć.

Najlepiej by było jak by autor napisał dokładnie o który rocznik mu chodzi i o jaki silnik wtedy będzie wszystko jasne.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Sty 2018, 10:41

Kcper: masz rację, tak jak pisałem w II FL były silniki benzynowe 2.0 i dlatego doradziłem P&D jeśli autor coś takiego ma lub znajdzie. Jeśli ma diesla i chce gazować to już inna bajka. Więc djkranc nie wie jaki autor ma model a już neguje....
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

28 Sty 2018, 18:49

Pyreks napisał(a):Pyreks

Popełniłeś błąd i to się przyznaj, a nie teraz odwracasz kota ogonem. Jakoś wszyscy zrozumieli że chodzi o ducato III z silnikiem diesla. Wracając do tematu moje zdanie jest takie że LPG w dieslu tylko w ciągniku siodłowym ma sens.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

29 Sty 2018, 22:45

Mój zamysł od początku to benzyna więc niczego tu nie odwracam:) Ale nie ma sensu dyskutować nad czymś co jest w tym momencie nie istotne.. Czekamy na autora tematu, bo do tej pory nie odpisał jaki silnik, jakie Ducato, jaka instalacja itp:)
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback