Fiat Seicento 1.1 Sporting - instalacja gazowa

Fiat Seicento 1.1 Sporting - instalacja gazowa

06 Sie 2009, 22:23

Witam,

od kwietnia jestem posiadaczem samochodu Seicento 1.1 Sporting 55km, jeżdżę głównie po mieście, dziennie jakieś 15 km robię. Niestety spala mi on dużo bo około 8L/100km, jest to dla mnie za dużo i zastanawiam się, czy nie założyć w nim instalacji gazowej, teraz czego dotyczy moja sprawa:

- czy opłaca mi się robić ową instalację jeśli nie jeżdżę na zbyt dużych trasach?
- czy instalacja znacznie zmniejszy wydajność samochodu?
- jeżeli zdecyduję się na zainstalowanie butli, co muszę sprawdzić w samochodzie, aby spalanie było takie jak ma być
- czy jak na mój samochód spalanie jest poprawne?
- jaka może być orientacyjna cena instalacji? (podkarpacie)

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
curt
Nowicjusz

Miejscowość: Dukla

16 Sie 2009, 16:32

Witam,

nie jestem znawcą, ale uważam że spalanie jest zbyt wysokie, bo w moim autku do takiego poziomu nigdy nie doszło... Jeżdżąc na benzynie spala mi w granicach 6 litrów po mieście, natomiast gazu w granicach 7 :) Instalacja II generacji od 5 lat zamontowana, żadnych problemów, spadku mocy nie zauważyłem :) A co do tego czy będzie Ci się opłacać to musisz sobie wyliczyć, ale nie zwróci się szybko jeśli robisz 15km dziennie (450 miesięcznie).
Kierunkowskaz
Zaawansowany

Miejscowość: Warszawa (WI)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Civic VI 1,5 / Elantra 1,6 / Carisma 1,6 / 45 1,6 / Octavia I 1,6 [C] Civic VI 1,5 / Elantra 1,6 / Carisma 1,6 / 45 1,6 / Octavia I 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - liftback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 100KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2001r. Wytypowane modele do zestawienia: - Honda Civic VI 1,5 - 114KM - Hyundai ...
    Koncepcyjny Nissan Resonance Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      GTP Light