Fiat bravo 2

30 Mar 2024, 13:52

Witam, zastanawiam się nad kupnem fiata bravo 2. Interesuje mnie benzyna 1.4 120 lub 150 koni. Opłaca się według was kupić ten samochód? Z tego co czytałem nie jest drogi w eksploatacji tylko nie wiem która jednostka będzie lepsza i czy znajdę coś w przedziale 18-22 tys. Jakbyście mogli podesłać jakieś interesujące ogłoszenie to chętnie oglądne, dodam że jestem ze śląskiego a dokładniej okolice Bielska Białej.
Znalazłem dwie oferty, z tym że to od handlarzy, jednym z plusów jest to że mogę zostawić swoje auto w rozliczeniu. Jak możecie to zerknijcie na te ogłoszenie, może ktoś je oglądał i wie że nie opłaca się jechać tego oglądać.

1. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... GfXvw.html

2.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/f ... GfewO.html

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję i proszę o waszą opinię ma temat tego samochodu.
Kowal1221
Nowicjusz
 
Posty: 8

30 Mar 2024, 14:45

Kowal1221 napisał(a):Opłaca się według was kupić ten samochód?


Co to znaczy opłaca się ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Mar 2024, 15:04

szybki napisał(a):Co to znaczy opłaca się ?

jak kupi takiego fiacika za 23 tys i sprzeda od razu za 30 tys to odpowiem tak : opłacało się. :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

30 Mar 2024, 15:44

Źle to napisałem, chodziło o to czy polecacie ten samochód do codziennej jazdy, jakie są wasze doświadczenia jeśli takim fiatem jeździliście. Wypowiecie się co do tych ogłoszeń albo podeslecie coś od siebie? Niekoniecznie musi być z tych okolic, mogę ewentualnie podjechać dalej jeśli jest coś godnego uwagi.
Kowal1221
Nowicjusz
 
Posty: 8

30 Mar 2024, 15:49

Ja bym powiedział tak, jeśli masz z tyłu głowy niespodzianki jakie może Ci płatać auto z turbo po 14 latach przy przebiegu niemal 200k (drugi link) to ok.
Ceny wg mnie mocno wywindowane 14 lat Fiat Bravo w zwykłej wersji za prawie 25 tys? Szkoda ze nie 30 :mrgreen:
Generalnie te auta za te ceny nie pójdą w życiu.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2024, 15:52

A ten z pierwszego linku? Ewentualnie coś godnego uwagi z internetu? Myślicie że ten pierwszy który ma 130k przebiegu to realny przebieg przy tym roczniku?
Kowal1221
Nowicjusz
 
Posty: 8

30 Mar 2024, 16:11

Kowal1221 napisał(a):Źle to napisałem, chodziło o to czy polecacie ten samochód do codziennej jazdy

Jak najbardziej tak
Kowal1221 napisał(a):jakie są wasze doświadczenia jeśli takim fiatem jeździliście.

Jeździlem, posiadam w innym modelu tjeta od 9lat, sporo ich serwisuje, aktualnie dla siebie kupiłem Tipo tjet.
B.fobry silnik, zawias prosty, elektryka bez udziwnień, skrzynia fl poprawiona.
Kowal1221 napisał(a):Myślicie że ten pierwszy który ma 130k przebiegu to realny przebieg przy tym roczniku?

Tak czemu nie ?

Według mnie ten z większym nalotem ma trochę wygórowaną cenę. Ogólnie pilnuj ogłoszeń i żeby kontrolować ceny.
Opcje benzynowe Fiata szczególnie 1,4 tjet albo zwykły 16v są stabilne i wydaje mi się że cena odzwierciedla realną wartość auta.

Ten silnik jeszcze jest w MiTo. Podobnie proste auto.

Patrząc z perspektywy czasu jedna z lepszych małych jednostek z turbo jakie były i są na rynku w połączenia z opcjami aut mało skomplikowanych wydaje się dobrym wyborem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Mar 2024, 16:43

Edquar napisał(a):Generalnie te auta za te ceny nie pójdą w życiu.

żdziwił byś się co za to teraz i ile ludzie płacą
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

30 Mar 2024, 17:00

O tym silniku zawiasie i elektryce to mówisz o bravo? Czyli ta propozycja z linku może być ok? W jakich pieniądzach byś widział takie bravo? I na co zwracać uwagę kupując to auto?

Jeśli chodzi o ten przebieg to bardzo się nim sugerować? Wiem że najlepiej żeby był jak najmniejszy ale do jakiego pułapu najlepiej szukać?
Kowal1221
Nowicjusz
 
Posty: 8

30 Mar 2024, 17:07

toyman40 napisał(a):żdziwił byś się co za to teraz i ile ludzie płacą

za nastoletnie bravo w zwykłej wersji 120 nie sport 25 tys?
Co kto lubi, dla mnie max 20 tys

Już chyba lepiej szukać Octavii tour 1,8T za 15 tys zł.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2024, 17:23

Kowal1221 napisał(a):O tym silniku zawiasie i elektryce to mówisz o bravo?

Tak.
Kowal1221 napisał(a):Czyli ta propozycja z linku może być ok?

Ogólnie za wersje FL około 20k 120 i 23k 150ka. Te wartości licz w przybliżeniu bo zależy od stanu technicznego, czy dostajesz fakturę czy umowę KP albo bierzesz na Niemca. itp.
Kowal1221 napisał(a):eśli chodzi o ten przebieg to bardzo się nim sugerować? Wiem że najlepiej żeby był jak najmniejszy ale do jakiego pułapu najlepiej szukać?

Ja biorę zawsze jak najmniejszy przebieg. Chyba że cena rekompensuje ryzyko i utratę wartości przy odsprzedaży.
Kowal1221 napisał(a):I na co zwracać uwagę kupując to auto?


Stan ogólny. Technika.

Po zakupie zmieniasz rozrząd, olej silnik i skrzynia + filtry.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Mar 2024, 17:28

A czy ta wersja 120 lub 150konna liczy się czymś oprócz dynamiki jazdy i spalania? Bardziej od strony technicznej i eksploatacji. Dużo więcej łyknie ta 150tka?
Kowal1221
Nowicjusz
 
Posty: 8

30 Mar 2024, 17:32

Główne różnice to turbo, wałki i chyba a przełożenie skrzyni i tyle.
Spalanie to zależy od kierownika glownie
rupertpumpkin
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996

30 Mar 2024, 17:40

Inna charakterystyka silnika, 120 ciągnie od 2000, 150 nieco wyżej trzeba podkręcić, w mieście spalą podobnie, na trasie obstawiam że 150 będzie palić mniej
Dla mnie 150 szczególnie w wersji sport to juz niezłe wyposażenie i dobra opcja. Ten przycisk magiczny i wnętrze, zegary takie włoskie "GTI"
Ja bym się skłaniał ku tej opcji ale jak nie masz na oku gdzieś to specjalnie szukać po całym kraju nie będziesz wiadomo.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

30 Mar 2024, 18:18

Kowal1221 napisał(a):czy ta wersja 120 lub 150konna liczy się czymś oprócz dynamiki jazdy i spalania? Bardziej od strony technicznej i eksploatacji. Dużo więcej łyknie ta 150tka?

Tak jak kolega napisał:
(z tym że skrzynia to chodzi o przełożenie główne z tego co pamiętam)

rupertpumpkin napisał(a):Główne różnice to turbo, wałki i chyba a przełożenie skrzyni i tyle.


Co do spalania to podobnie albo mniej dla 150ki.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe