Fiat Siena, mała TRAGEDIA

03 Lut 2010, 10:27

Wczoraj wyjeżdżając z pracy o godzinie 22 na spokojne już Warszawskie drogi, jechałem 80km/h Alejami Jerozolimskimi gdy nagle, wszystko się wyłączyło, nie działał hamulec roboczy, dopiero po kilkunastu próbach udało się zahamować auto, ręczny nie działał mi juz od dłuższego czasu, niestety. Zostawiłem samochód. Nie wiecie co mogło spowodować tą całą sytuację ? Sytuacja wyglądała naprawde groźnie, dobrze że samochodów było mało.
sebapolek
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Warszawa
  • 03 Lut 2010, 19:37

    Przyglądnij się pompie hamulcowej ,zobacz czy nie ma wycieku z niej,jeśli nie będzie wycieku to i tak najprawdopodobniej tłoczek puszcza już płyn hamulcowy(przecieka nad tłoczek).
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    03 Lut 2010, 19:42

    jak padł silnik to nie było podciśnienia :mrgreen: jak nie było podciśnienia to nie było wspomagania hamulców :mrgreen: :mrgreen: jak nie było wspomagania to trzeba było pompować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    zaczytuje
    "-ja wiem co się zepsuło, auto się zepsuło" :mrgreen:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

    03 Lut 2010, 20:10

    Jeśli silnik się wyłączył to oczywiste,nie zrozumiałem dobrze.Pocieszny jak ty to robisz,jesteś z błota a wszystko widzisz?! :grin:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8477
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    03 Lut 2010, 20:24

    sztuka przecierania oczu brudnymi rękawicami, od liny upapranej błotem, w bagnie po pierś, ciągnąc kabel do najbliższego drzewa :mrgreen:
    a tak na poważnie umiejętność kasztanienia i łapanie za słówka wyssałem z mlekiem matki :mrgreen:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

    03 Lut 2010, 20:41

    Skoro podczas jazdy się wyłączył silnik i kontrolki zgasły sprawdź połączenie akumulatora ( czy klemy są dobrze osadzone oraz połączenia masy) nie zapomnij też o masie która idzie z kasty na silnik.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002