Ford fiesta 1.2ben 96r

26 Sty 2010, 12:05

Witam wszystkich na forum :smile: .Niedawno kupilem fieste 1.2 benzyna z 96r i mam problem z hamowaniem poniewaz lewe kolo przednie hamuje szybciej niz drugie co powoduje ze auto nie jest statyczne .probowalem zahamowac na maxa przy predkosci okolo50km brat obserwowal auto z zewnatrz i zobaczyl ze lewe kolo bylo zablokowane ze az piszczalo ,natomiast prawe hamowalo ale nie bylo zablokowane.Co do pedalu hamulca tez jest troche dziwny poniewaz jak wciskam hamulec bierze dopiero przy samym dole. Klocki sprawdzalem sa ok 50% zluzycia .Prosze o pomoc co moze byc przyczyna . Z gory dziekuje pozdrawiam
hudo
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: swidnica
  • 26 Sty 2010, 12:21

    poziom płynu sprawdzałeś? może jest mały i prawe koło już się zapowietrza
    Serce bije w tempie obrotów maszyny
    bodziokardasz
    Zaawansowany
     
    Posty: 623
    Miejscowość: Czarna Ziemia

    26 Sty 2010, 14:28

    bodziokardasz napisał(a):poziom płynu sprawdzałeś? może jest mały i prawe koło już się zapowietrza

    Plyny sprawdzalem sa ok ,ale moze wczesniejszy wlasciciel dolal jak juz sie zapowietrzyly a nie odpowietrzyl.Tego nie wiem jak kupowalem plyn byl ok . dzieki za pomoc pozdro
    hudo
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: swidnica

    26 Sty 2010, 15:59

    Coś musisz mieć krzywo w takim razie. Weź auto na lewarek i pokręć tym złym kołem. Jak "łapie" to musisz do specjalisty, żeby zobaczył przyczynę. Jak nie łapie (czyli tylko przy hamowaniu) to przewody hamulcowe (chociaż wtedy ubywałoby Ci płynu). Pokręć na lewarku.
    Saiti
    Nowicjusz
     
    Posty: 27
    Miejscowość: Warszawa

    26 Sty 2010, 16:07

    Najpierw odpowietrz cały układ (mozesz wymienic przy okazji płyn) jesli dalej będzie taki efekt sprawdź czy tłoczek nie jest zapieczony w prawym kole.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    26 Sty 2010, 21:23

    Dzieki za pomoc zrobie jak pisaliscie pozdrawiam :smile:
    hudo
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: swidnica