Ford focus 1,6TDCi/2008 zatankowałem benzyny do diesla.

22 Gru 2008, 23:04

był prawie pusty bak i zatankowałem do pełna przejechałem 12km i zgasiłem auto spuściłem paliwo nalałem ropy i nie pali czy siadła mi pompa?
trzmiel
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 22 Gru 2008, 23:11

    prawdopodobnie nie- spróbuj pociągnąć drugim samochodem
    Suzuki Jimny
    Mitsubishi Outlander
    Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
    macpaw5
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 663

    22 Gru 2008, 23:17

    dzięki podniosłeś mnie na duchu kwestia jest tego rodzaju że jednak to diezel i na pasku nie na łańcuszku strach tak rozciągać bo pasek może przeskoczyć;(
    trzmiel
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    22 Gru 2008, 23:23

    na pewno na przewodach paliwowych przed pompa wysokiego ciśnienia masz odpowietrznik odkręć go i włącz zapłon i sprawdź jakość paliwa moze jeszcze być benzyna a jak zacznie lecieć diesel to spróbuj wystartować go normalnie- kręcąc starterem
    Suzuki Jimny
    Mitsubishi Outlander
    Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
    macpaw5
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 663

    22 Gru 2008, 23:30

    ok spróbuje w ten sposób najbardziej sie boję że mogło pompe i jeszcze coś w silniku rozwalić a to nie tanie części zwłaszcza że to nowy silnik.
    trzmiel
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    23 Gru 2008, 08:07

    z tego co się orientuję to te nowe diesle niezbyt dobrze znoszą niewłaściwe paliwo. w takiej sytuacji najlepiej nigdzie nie jeździć, tylko wezwać pomoc drogową, zapewne miałeś pełne ubezpieczenie wiec nic by cię to nie kosztowało. No ale co się stało to się nie odstanie, myślę że spuszczenie paliwa nie wiele tu pomoże i konieczna będzie wizyta w warsztacie
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Piesi po zmierzchu obowiązkowo z odblaskami
      Pieszy który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza terenem zabudowanym, będzie miał obowiązek noszenia elementów odblaskowych tak zakłada nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która została podpisana ...
      Jakie powinny być nawyki dobrego kierowcy?
      Mianem dobrego kierowcy określamy osobę która stara się popełniać jak najmniej błędów podczas prowadzenia i użytkowania auta. Taki kierowca powinien również dbać o swoje auto i regularnie poddawać je ...

    23 Gru 2008, 11:14

    Nic nie naprawiaj samemu w tych nowych silnikach z tego co ja wiem wystarczy kilka kilomwetow i silnik do kapitalnego remontu jepiej dac to komus kto sie na tym zna czili warsztat jakis dobry !!
    Peugeot 106
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 13

    23 Gru 2008, 18:42

    Osobiście proponuję pojechać do mechanika - najlepiej to przede wszystkim wymienić filtr paliwa,następnie przepłukać przewody paliwowe ON oraz sprawdzić pompę wtryskową oraz cały układ wtryskowy - benzyna przeciwnie do ON wysusza i lepiej nie kombinować.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    24 Gru 2008, 21:03

    to wszystko zalyży jest taka opcja ze moze byc pompa do wymiany
    Dawido
    Nowicjusz
     
    Posty: 12