Ford FocusGaz sekwencyjny

[Ford Focus]Gaz sekwencyjny

07 Mar 2007, 18:27

Ostatnio na giełdzie zobaczyłem samochód do nabycia w okazyjnej cenie. Miał on instalację gazu sekwencyjnego, który właściciel bardzo zachwalał. Co to jest wogóle ten gaz sekwencyjny i jakie są jego wady/zalety??
colin0326
Nowicjusz

Miejscowość: Wałbrzych

Re: [Ford Focus]Gaz sekwencyjny

08 Mar 2007, 21:58

Trzeba raczej powiedzieć:" instalacja sekwencyjna gazu". Istotą jest zastosowanie wtrysku gazu w stanie lotnym oddzielnie i kolejno do cylindra będącego w suwie sprężania. Dobra i raczej niezawodna odmiana instalacji LPG.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny

Miejscowość: Poznań

Re: [Ford Focus]Gaz sekwencyjny

24 Mar 2007, 11:19

Po za tym na sekwencyjnym wtrysku gazu nie odczuwamy takiego spadku mocy i wzrostu spalania co w instalacjach mieszalnikowych oraz nie ma ryzyka występowania strzałów co jest bardzo nie korzystne w silnikach z plastikowym kolektorem ssącym.
Pozdrawiam.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Małopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie? Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie?
    Wprowadzono mi pewien mętlik w głowie. Niedawno zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Policjant kazał mi pokazać gaśnice. Oczywiście na gaśnice nie mam legalizacji bo się skończyła, a zapomniałem zrobić. Policjant ...
    Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+ Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+
    Nowa Toyota RAV4, znalazła się w elitarnym klubie Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Model uzyskał najwyższe noty we wszystkich pięciu testach bezpieczeństwa, w tym w niezwykle ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009