Ford Mondeo, głośniki, radioodtwarzacz z mp3

Ford Mondeo, głośniki, radioodtwarzacz z mp3

11 Lis 2007, 20:47

Witam. Od razu piszę, że nie jest żadnym znawcą samochodowego sprzętu audio. Mam jedynie pytanko, ponieważ chcę komuś na gwiazdkę kupić radyjko z USB na mp3. Chodzą takowe na allegro ok. 200 zł. Problem w tym, że nie znam się na sprzęcie samochodowym. Czy do Forda Mondeo mogę podłączyć jakiekolwiek radio? W sensie czy zmiesci sie w przeznaczonym do tego miejscu? Jaka powinna być moc takiego radia? W tym samochodzie są zamontowane standardowe głośniki. Nie wiem teraz czy brać radio o mocy 4x45W czy słabsze (np. 4x25W). Może ktoś wie lub zna jakieś miejsce w necie, gdzie znajdę coś na ten temat? Dzięki z góry.
reven83
Nowicjusz

Re: Ford Mondeo, głośniki, radioodtwarzacz z mp3

14 Lis 2007, 19:04

Jeżeli jest tam miejsce na zamontowanie radia ( a w 98% aut jest takie miejsce :) ) to na pewno się tam zmieści. Może się tylko zdarzyć że będzie ono troszkę wystawało z wnęki, ale naprawdę trochę. Przeważnie jest tak ze względu na sporą ilość kabli w niektórych odtwarzaczach. Wystarczy jednak podjechać do jakiegoś warsztatu i oni to zamontują poprawnie.

Jeżeli chodzi o samo radio, to ja radzę nie kupować radia z nieznanej marki. Najlepiej kupić coś sprawdzonego. Ja osobiście polecam Alpine, Clarion, Blaupunkt.
Jeżeli chodzi o moc, to tak naprawdę i tak żadne radio nie ma większej mocy rzeczywistej niż 22 Watt. Jednak lepiej kupić radio na którym jest napisane 4x45. Głośniki seryjne i tak dadzą radę.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

15 Lis 2007, 22:28

Mmmmm.... Mondeo... Kolego, radio podejdzie, tylko potrzebne Ci będą raczej przejściówki do kabli, ale to też nie powinien być problem. Do tego jeśli chodzi o Fordowskie pierdziawki, to dobrze radzę, pozbądź się tego badziewia, które podobno ma 20W, wstaw w drzwiach coś trochę lepszego o rozmiarze 5"x7". Nie szukaj jakichś super wypasionych, zwykłe na Allegro podejdą, byle nie od Forda. Do tego wycisz sobie drzwi i zobaczysz kolosalną różnicę. Jeśli chodzi o wyciszanie, to poczytaj dobrze ten dział, już kiedyś o tym pisałem... Będę musiał chyba walnąć artykuł do działu Zrób to sam...
Fire Crow
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ipswich

17 Lis 2007, 14:16

To prawda że głośniki fabryczne nie są dobrymi głośnikami. Powiem nawet że przeważnie są to głośniki gorsze od tych na allegro po 40 zł. Ale jednak naprawdę nie polecam wstawiania w drzwi głośników o rozmiarach 5x7. Wstaw najlepiej 16cm, albo 16,5cm. Elipsy z tego co wiem, grają gorzej niż głośniki 16cm.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Silnik 1.4 TSI z systemem zarządzania pracą cylindrów ACT Silnik 1.4 TSI z systemem zarządzania pracą cylindrów ACT
    Silnik benzynowy TSI Volkswagena o pojemności 1,4 litra otrzymał po raz siódmy z rzędu tytuł "Engine of the Year" w kategorii pojemności skokowej od 1,0 do 1,4 litra. TSI 1.4 jest zatem najbardziej utytułowanym silnikiem ...
    Nowy model Hyundai Santa Fe Nowy model Hyundai Santa Fe
    Całkowicie Nowy Hyundai Santa Fe reprezentujący segment D-SUV trafił właśnie do polskich salonów. Nowa generacja tego eleganckiego samochodu oznacza dla Klienta odważny design, maksymalny komfort, wysoką jakość wykonania ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor Show
      Harley-Davidson Cruiser
      Rodzinny autobus - camper
      Nissan Micra C+C