Glina na lakierze

24 Sie 2023, 20:44

Witam wszystkich, ostatnio wjechałem autem w glinę, po wyjechaniu glina z opon rozbryzgała się po aucie i wyschła dość szybko. Byłem na myjni i aktywna piana szczota itp nie pomogło wiele. Czy jest jakaś chemia przy pomocy której dość łatwo to usunę? Oczywiście lakier musi zostać . Nie wiem jeszcze też co zrobię z podwoziem.
Creazy258
Obserwowany
 
Posty: 1
  • 24 Sie 2023, 23:46

    jakim cudem? może to był cement a nie glina :lol:

    spryskaj jakimś APC ...nie wierzę że z gliny nie zejdzie
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    25 Sie 2023, 08:22

    Glina po wyschnięciu może mocno trzymać. Przydałby się jakiś dobry szampon zmiękczający brud, np. Optimum No Rinse. Odradzam wycieranie gąbką lub czymkolwiek, w glinie jest piasek i może rysować lakier. Oprysk z szamponu, spłukanie i dopiero wtedy gąbka dla ostatecznego wymycia.
    Henk
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 228
    Zdjęcia: 7
    Przebieg/rok: 3tys. km
    Auto: VW Golf 5
    Silnik: 1.4 MPI
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    25 Sie 2023, 08:35

    No właśnie ciekawe czy to faktycznie glina... Przydałby się teraz porządny deszcz który by popadał przez kilka godzin :)

    Moim zdaniem trzeba miejsca które są nadal w glinie utrzymywać przez jakiś czas wilgotne, lub co jakiś czas spłukać pod ciśnieniem karcherem (nawet z węża) ale nie pozwalając temu co zostanie wyschnąć na lakierze.

    Henk napisał(a):Odradzam wycieranie gąbką lub czymkolwiek, w glinie jest piasek i może rysować lakier
    Dokładnie, jedynie co to jak już większość zejdzie to można szczotką do lakieru z długim włosiem delikatnie ale najlepiej jak by przez tą szczotkę leciała też woda np. z węza.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34

    26 Sie 2023, 14:05

    szampony są za słabe , kup sobie jakiś cleaner lub tzw APC , pędzelek i jeżeli to glina to zejdzie,
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286