Głowica laguny

21 Lut 2010, 18:33

Witam. mam pytanie posiadam lagune 2 z silnikiem 2.0 benzyna. Moje pytanie brzmi czy glowica od laguny 2 1.8 benzyna bedzie pasowała do tej z silnikiem. Nie wiem jakie sa roznice technologiczne ale laguna 1.8 od laguny z silnikiem 2.0 rozni sie skokiem tloka. szerokosc tloka jest taka sama.
misiu222
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: aaaaa
  • 21 Lut 2010, 21:25

    Raczej nie bedzie pasowała - mogą mieć inne komory sprężania mieszanki 1,8 bedzie miała mniejszą- nawet jesli otwory chłądzące by pasowały jak i układ śrub dokręcających głowice to może dojsć do uszkodzenia uszczelki pod głowica po jej zamontowaniu.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    21 Lut 2010, 21:45

    uszczelki jak uszczelki zawory będą kolidować są za nisko,
    skok tłoka w 2,0 jest większy
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

    23 Lut 2010, 01:05

    Dzieki za pomoc. Ale zinnej beczki czy silnik z laguny 1.8 kod f4p moge wsadzic w miejsce 2.0 kod f4r tak zeby dzialalo bo wmoim 2.0 glowica padla i nie mozna jej zregenerowac a nigdzie nie moge znalezc 2.0 a pozatym do silnika 2.0 sa 4 radzaje glowicczyli typ silnika f4r i jakies numery od 712-715 a nie wiem gdzie moge znalezc kod silnika bo na bloku silnika nic nie mam. Nawet nie wiem dokladnie jakiej szukac dzieki
    misiu222
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: aaaaa

    23 Lut 2010, 08:25

    z tego co pamiętam mocowanie silnika 2.0 i 1.8 jest takie same (ale ni sobie za to uciąć nie dam :mrgreen: )
    ale jak z osprzętem to nie powiem :oops:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Iron Drift King - drifting dotarł do… kopalni!
      Drifting podbija świat. Ta nietypowa dyscyplina motorsportu dociera do różnych zakątków globu. W ostatni weekend zawitała nawet do dawnej kopalni odkrywkowej w Niemczech. Drugie miejsce na międzynarodowych zawodach ...