Golfik 11500 pln Mazowieckie dla dziewczyny

31 Sty 2017, 17:44

Witam,
moja obecna dziewczyna szuka auta, ma od 4 miesięcy prawko, chce coś na dojazdy do pracy, co byście powiedzieli?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Proste, skromne ale jakże akuratne, z PL salonu 84 000 przebiegu i praktycznie jeździ od 2004 czyli 13 lat.

widzi ktoś jakieś wady? niby trochę jakby drzwi pasażera przód opadały bo lista nie trzyma linii ale może to złudzenie.
Eddie
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
0

31 Sty 2017, 18:29

Kilka różnych odcieni lakieru,beznadziejny silnik i wysoka cena..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
1

31 Sty 2017, 18:33

11.5k za 1.4 :shock: ja rozumiem, że rocznik, że przebieg... ale to już lekka przesada
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
1

31 Sty 2017, 18:37

To pewnie jakis fanatyk sprzedaje
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
0

31 Sty 2017, 18:39

Można dołożyć parę tys i już kupić V a jak koniecznie IV to napisano nie za taką kasę toż że starszych roczników można kupić nawet za 4 tyś
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

31 Sty 2017, 18:42

A jakie wady ma ten silnik? dziwne bo poza 1,6 fsi nie słyszałem by w Golfie IV jakieś silniki były wadliwe?

Golf V? to chyba 3 drzwi bez klimy i rozbitek ze Szwajcarii ;)
Na pewno nie salon i 80 tys przebiegu.

Moim zdaniem normalna cena jak za 14 letnie auto z PL salonu i z małym przebiegiem.
Ja wiem że TDI po Niemcu z 98 roku z przebiegiem 480 tys z rozwaloną dwumasą i bity z każdej strony za 4 tys się kupi ale to raczej nie ten odbiorca :)
Eddie
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
0

31 Sty 2017, 18:51

Eddie napisał(a):A jakie wady ma ten silnik?

tak, totalny muł, który wcale nie chce jechać i nie pali mało.
W dodatku 1,4 były łączone z skrzynią, w której mogą ściąć się nity i trzeba szukać drugiej.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
1

31 Sty 2017, 18:58

dzida napisał(a):tak, totalny muł, który wcale nie chce jechać i nie pali mało.
W dodatku 1,4 były łączone z skrzynią, w której mogą ściąć się nity i trzeba szukać drugiej.


Tak, tylko po co komu mocniejszy silnik w mieście na dojazdy do pracy? Większy silnik = większe OC, droższe utrzymanie + większość aut po solidnych przejściach.

Jest różnica muł ale zdrowy i pewny a 2,5 litra BMW 20 letnie po 20 właścicielach i szkodach całkowitych z wkładem 6 tys na sprzęgła, opony, uszczelnienie silnika itd..

temat skrzyni muszę prześledzić.
Tak na prawdę nie ma co kupić 1,6? pojedzie trochę lepiej a OC i koszty od razu w górę.
Eddie
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
0

31 Sty 2017, 19:01

OC to ile będzie? 50-70zł więcej?
1,4 to można szukać za połowę ceny, a nie tyle i wtedy ile zostaje na OC. Nawet znajdzie się i 1,8 i 2,0
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
1

31 Sty 2017, 19:14

Skoro temat OC i pojemności to szukajcie 1.4, ale w autach niższego segmentu typu Polo, Fiesta, 206.
I tutaj nie chodzi o to, że auto do miasta czy do wyścigów, ale zdarzy się pojechać gdzieś w trasę to nic nie wyprzedzisz, bo strach zjeżdżać na przeciwny pas.

No ale jak wiesz lepiej... :ok:

Podam Ci przykład z autopsji auta miejskiego i małego silnika - niegdyś zostałem oddelegowany służbowo do przywiezienia znajomego szefa na miejscówkę. Na wierzchu był akurat Seat Arosa 1.0 no to wziąłem i pojechałem. Na tą "trasę" (10km pomiędzy miastami drogą krajową, gdzie przez 99.8% drogi masz ograniczenie do 50) stwierdziłem, że nie będzie tragedii, jednak kilka kilometrów jazdy zweryfikowało moje poglądy. Niby ograniczenie do 50, ale teren obfitujący w pagórki, na których silnik dostawał raka (nie wspomnę gdy jechaliśmy we dwóch, a żaden z nas gigantem nie był). W sumie w drodze powrotnej już się nauczyłem nawet tym jechać i rozpędzać się przed wzniesieniami :mrgreen: choć włączenie się do ruchu z małej uliczki na w.w krajówkę i tak było całkiem mocnym przeżyciem
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

31 Sty 2017, 19:16

Panowie a może coś takiego?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Tylko jest różnica jak już pisałem kupić najtańszy bubel a zdrowe auto.
Polo niestety jest małe, ta dziewczyna jeździ czasem w 4 osoby, jakieś imprezki domówki, do tego bagażnik tez większy się przydaje.
Jeśli zdarzy się pojechać w trasę to osoba która pół roku temu nie rozróżniała pedału sprzęgła od hamulca 250 km/h zasuwać nie będzie raczej 70-80 km/h.

Miałem znajomego który jeździł Renault Megane I 1,4 do dziewczyny co weekend 200 km i żyje :yes:
Tak jak już pisałem chodzi o zdrowe auto, nie maleństwo, średnie, z małym realnym przebiegiem najmniej wybierane przez kretynów do wyścigów, które nie będzie mieć oc wartości całego samochodu a części nie będą kosztować 5 tys jeden amortyzator.
Niestety tutaj wybór jest zdroworozsądkowy i BMW 20 letnie 3 litrowe nie wchodzi w grę :/
Eddie
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Focus
Silnik: 1,6 Ecoboost
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
0

31 Sty 2017, 19:32

Kupujcie co chcecie, jak widać wiesz lepiej.
Eddie napisał(a):Jeśli zdarzy się pojechać w trasę to osoba która pół roku temu nie rozróżniała pedału sprzęgła od hamulca 250 km/h zasuwać nie będzie raczej 70-80 km/h.
wiesz co, ja się może nie znam, moderatora mam za worek ziemniaków, ale większa moc (oczywiście bez przesady) jest nawet bezpieczniejsza na trasy niż taki syfek, bo zawsze możesz utknąć za jakimś traktorem czy innym maruderem, który jedzie 50 na 90-tce. Niedoświadczony kierowca nie będzie umaił wykorzystać tych kilku Nm osiąganych pod czerwonym polem w tak słabym silniku, ba, nawet 1.6 VAGowskie ma wg niektórych forumowiczów słaby dół w porównaniu do konkurencji o tej samej pojemności.
No ale Ty się uparłeś, musi być Gulf i ch.j :ok:
Skończyłem się wypowiadać w tym temacie, bo szkoda strzępić klawiaturę
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

31 Sty 2017, 19:47

W 1.6 też ścina nity.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

31 Sty 2017, 19:51

Eddie napisał(a):Golf V? to chyba 3 drzwi bez klimy i rozbitek ze Szwajcarii

Na samym olx do 15 tys benzyna masz ponad 150 ogłoszeń do wyboru do koloru. I zapomietaj sobie jedno nikt nie kupuje auta żeby nim po bułki rano jeździć . Ja też mogę kupić Kibel za 4 tys pomalować całego (ponieważ jestem lakiernikiem także tylko po kosztach by się zrobiło) odpicuje żeby ładnie błyszczał przebieg przekrece na 70 nawet albo i na 60 co mi tam :D i powiem że auto od cioci kupiłem ona była pierwsza wlascicielka ale zachorowała i auta prawie nikt nie użytkował przez 10 lat i wcisne takiemu napałowi jak Tobie za 12 k. Chłopaku obudź się albo kup tego super gulfa nie na zawracaj nam gitary bo to co piszesz jest śmieszne i w ogóle nie przemyslane
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

31 Sty 2017, 20:48

11500 za ponad 13-letniego golfa IV z 1.4 to naprawdę lekka przesada - to obrazuje, że samochody VW w Polsce są przeceniane względem tego, co reprezentują. Można by było przeboleć fakt, gdyby naprawdę coś sobą reprezentowały, ale w przypadku golfa IV i innych modeli są tak samo awaryjne jak konkurencja, silnik 1.4 75KM nie nadaje się nawet do miasta, gdyby to było Polo to owszem, wystarczyłby jako tako, bo polo ważyłoby 950-1000kg, a nie 1100. Na dodatek awaryjne skrzynie biegów, spore spalanie względem osiągów, a biorąc 1.6 ten sam problem - awaryjne skrzynie i spalanie niewspółmierne do osiagów, bo silnik starej konstrukcji 8-zaworowy. Za te pieniądze naprawdę lepiej poszukać czegoś z innych marek, z silnikiem dostosowanym do wagi samochodu, czyli jeśli ma to być segment C, to przynajmniej 85KM.
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .
0