Grzejące się felgi / Ford Mondeo MK3

24 Sie 2021, 19:44

Witam, mam problem od kilku dni: grzeją się wszystkie 4 felgi.

@edit Samochód to ford mondeo mk3 1.8 2001 benzyna

Samochód się toczy normalnie, nic go nie hamuje

Jakieś 3 tysiące kilometrów temu były wymieniane tarcze i klocki przód i tył, problem zaczął występować dopiero teraz. Dziś został wymieniony plyn hamulcowy i zostały odpowietrzone hamulce, przejechałem około 30km i dalej się grzeją na samym środku, tylko po przejechaniu 30km tył zagrzał się bardziej niz przód. (nie zagrzały się do niewiadomo jakiego ciepła, mogłem dotknąć normalnie i przytrzymać.)

Co może być jeszcze do sprawdzenia, zobaczenia i jakie konsekwencje niosą ze sobą grzejące się felgi.

Czy to powinno się tak grzać?
Svyx
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 24 Sie 2021, 22:11

    Wcześniej jak Sprawdzałeś były chłodniejsze po takiej jeździe czy po prostu nie robiłeś tego i teraz stwierdziłeś że są ciepłe?

    Generalnie po dłuższej jeździe felga zawsze będzie lekko ciepła ale nie powinna być gorąca.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9722
    Zdjęcia: 34

    25 Sie 2021, 08:56

    Wcześniej wydaje mi się że nie zwracałem uwagi na to
    Svyx
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    25 Sie 2021, 18:05

    To normalne, że są ciepłe, po ostrzejszej jeździe moje też są cieplutkie, ale w taki przyjemny sposób. :naughty:

    Jak są zbyt gorące to do sprawdzenia:
    - Łożyska kół
    - zapieczone zaciski
    - problem z powrotem płynu, czyli coś nie halo w przewodach
    - i zobacz czy Ci klocki nie trzymają kół(koło w górę i próbuj obracać, lekkie tarcie zawsze jest, ale jak chodzi bardzo ciężko to jest problem)
    Gość114260
     

    26 Sie 2021, 07:18

    Tak jak wyżej, na podnośnik i sprawdź ręką bo auto nie waży 50 kg żeby lekkie tarcie go wyhamowało ;)
    galakty
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8841
    Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    26 Sie 2021, 08:06

    Wczoraj z ciekawości po trasie około 400km na ekspresówce po zatrzymaniu się sprawdziłem felgi i ich temperaturę dotykając ręką. Wszystkie cztery były lekko ciepłe, a im dalej na zewnątrz od środka tym temperatura niższa.

    Wrzuć auto na podnośnik i sprawdź wszystkie cztery koła czy Ci się lekko obracają.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9722
    Zdjęcia: 34
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Subaru Crosstrek
      Crosstrek w wersji benzynowej również znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu Consumer Reports. Silnik 2,0 l typu bokser ma moc 153 KM. W testach największej organizacji konsumenckiej w USA samochód uzyskał ...

    27 Sie 2021, 07:36

    Dobra jeżeli chodzi o te ciepłe felgi to wszystko się rozwiązało. Przez stary płyn hamulcowy się grzały bardzo a teraz po wymianie jest wszystko wporzadku.

    Dziękuję wszystkim za pomoc
    Svyx
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    27 Sie 2021, 07:48

    No i dobrze że już jest dobrze :mrgreen: :ok:

    O wymianie płynu hamulcowego trzeba pamiętać co jakiś czas. Operacja nie jest droga i wymiana trwa dosyć szybko.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9722
    Zdjęcia: 34