Honda Accord VII - który silnik ? 2.0, 2.2 czy 2.4 ?

05 Sty 2017, 11:11

Witam, bardzo powoli przymierzam się do wyboru mojego pierwszego wymarzonego auta :) Po przeczytaniu i przejrzeniu wielu ogłoszeń, mój subiektywny wybór pada obecnie na Hondę Accord VII generacji. Chciałbym wydać na taki sprzęt kwotę w przedziale 18-23 tys. Głównie poruszałbym się po ulicach naszej kochanej stolicy (jakieś 75%), reszta w trasie. Nie mogę zdecydować się jaki silnik byłby dla mnie najlepszy. Cała, bardzo wąska gama silników z Accorda z tamtego okresu jest chwalona, łatwiej chyba znaleźć w tej kwocie diesela, ale nie ukrywam, że preferowałbym bardziej benzyniaka, ewentualnie zagazowałbym takiego benzyniaka jeśli to się opłaci, stąd kolejne pytanie, jeśli benzyna, czy nie zagazować ? Myślę, że rocznie mój przebieg wyniesie w przedizale 12-15 tys, km. Interesuje mnie wyłącznie wersja sedan. Czy ktoś doradzi i rzuci konkretnymi argumentami we mnie ? :) Z góry wielkie dzięki za pomoc (moja wiedza nie jest zbyt bogata, stąd szukanie pomocy tutaj). :mrgreen:
przemekp86
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam
0

05 Sty 2017, 11:41

Diesel nie nadaje się do miasta, a w Twoim budżecie znajdziesz tylko 2.0 (wiem, bo sam przeglądałem ostatnio Accordy).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

05 Sty 2017, 11:55

Mój brat posiada Hondę Accord VII gen z motorem K24a3.
Ogólnie w tym budżecie możesz taką kupić, ale jest to równoznaczne z czekaniem i polowaniem na okazję.
Silnik bdb znosi gaz, należy jedynie pamiętać o systematycznym ustawianiu luzów zaworowych. Moc jest całkiem zadowalająca. Jest zadowolony.
W silniku K20 jest 5 biegów (przedlift przynajmniej) natomiast w K24 jest ich 6, wpływa to oczywiście na hałas w samochodzie podczas jazdy z wyższymi obrotami, oraz na ekonomię.
Najbardziej niezawodne, poszukiwane i chwalone są wersje z silnikiem 2.4
Poza silnikiem mogę powiedzieć że od kiedy pamiętam ma problem z klimatyzacją (podobnie jak 1/3 forum) i nie jest to tania zabawa gdyż sprężarka trochę kosztuje.

Reasumując
Niezawodny fajny samochód któremu w wersji 2.4 nie brakuje mocy. I jest w miarę ekonomiczny jak na swoją moc.
Nie posiada koła dwumasowego, rozrząd jest na łańcuchu. Trwała jednostka.
Kacper95
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 06 02 2014
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Honda Prelude Vgen
Silnik: 2.0 16v, 133KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
0

05 Sty 2017, 16:47

Oplaca doplacic do poliftowej czy nie ma sensu doplacac i brac przedliftowa ?
przemekp86
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam
0

05 Sty 2017, 17:53

Szukaj 2.4. Buda lift nie lift obojetne, wazne aby stan auta był dobry.
Ewentualnie Toyota Camry.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
1

05 Sty 2017, 17:59

Czy przedlift czy polift.. bedziesz zadowolony z k24
Kacper95
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 06 02 2014
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Honda Prelude Vgen
Silnik: 2.0 16v, 133KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nietypowe auto do driftu
    Dodatkową różnorodność do świata sportów motorowych wprowadzają auta do driftu. Konstrukcyjnie bliżej im do samochodów wyścigowych niż rajdówek. W końcu zawody driftingowe organizowane są na gładkiej ...

05 Sty 2017, 18:06

2.4 to jedna opcja, diesel nie ma sensu a 2.0 zbiera się jakby nie mogło :)
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

05 Sty 2017, 21:59

Spoko, juz pogląd mam, bo zauważyłem, że az takie wysokie koszty utrzymania Hondy Accord nie sa jak to się o niej mowi jak się porowna z innymi autami. Jeśli nie Honda Accord to jaka alternatywa najlepsza w podobnej cenie i segmencie ?
Dodatkowe pytanie, jakie są koszty założenia instalacji gazowej do 2.0 i 2.4 ? oraz 2.2 po lifcie zdaje się, że ma upierdliwy filtr czastek stalych, czy to jest duza ujma na takim egzemplarzu ?
przemekp86
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam
0

05 Sty 2017, 22:05

Przy 2.4 było 18,6% akcyzy, w porównaniu do 2.0, gdzie akcyzy jest 3,1% ... robi to niestety sporą różnicę.
Mazda 6, silnik 2.0 jest bardzo dobry, ale trzeba sprawdzić jak tam z rdzą.

Zresztą ... chyba najgorzej, jak będziesz szukał konkretnego auta, na polskim rynku, gdzie 80% aut z rynku to sprowadzone ... a większość z tych sprowadzonych to nie wiadomo co. Także ja bym polecał Tobie szukać po prostu jakiegoś pewniaka, bo jakby się np. jakieś pewne Mondeo MK3 trafiło z silnikiem 2.0 145 koni (ma dobre opinie) to lepsze takie Mondeo niż jakiś powypadkowy Accord.
tomekdk
 
1

05 Sty 2017, 22:21

Eh, akcyza i juz mozna zegnac auto z fajnym silnikiem :( macie moze jakis link gdzie mozna sobie mniej wiecej wyliczyc koszty ubezpieczenia aut ?
No czekam na inne alternatywy, przyznam szczerze, ze naprawde ciezko kupic auto z rynku wtornego, pewne auto!
przemekp86
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam
0

05 Sty 2017, 23:35

Może Toyota Avensis po lifcie? Co prawda 2- litrowy benzyniak demonem prędkości nie będzie, natomiast samochód wygodny, przestronny, dobrze wyposażony u co najważniejsze bezawaryjny.
Co więcej, jakieś Audi A4 B6 1.8t;
A6 C5 1.8t, 2,4;
Vectra C 2.0T;
BMW E39 bądź E46 od 2.2 w górę, najlepiej 2.8 lub 3.0i;
Saab 9-3 2.0T;
Volvo S60 jednak trzeba się liczyć z wysokimi kosztami utrzymania
Slim17
Początkujący
 
Posty: 197
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Saab 9-3 SS
Silnik: 2.0T 210KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0

05 Sty 2017, 23:43

Przyznam szczerze, ze od zawsze bylem fanem BMW, ale balem sie zawsze o koszty utrzymania lub ewentualne drogie naprawy :( To jak z tymi kosztami utrzymania BMW lub Audi ?
przemekp86
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam
0

06 Sty 2017, 10:00

Ostatnio odwiedziłem mechanika zobaczyć co u niego i miał rozebrane Audi A4 B6 1,9 TDI... bo musiał zrobić napinacz. Stwierdził, że na całe szczęście jakiegoś cebulaka nie stać na klimatyzację (nie było paska napędowego i nie była nabita) przez co mógł ją sobie odchylić. A jaki to był cebulak niech świadczy to, że nie chciał robić całego rozrządu na początku w tej samej cenie, bo części więcej trzeba kupić. Po kilku argumentach dopiero się zgodził.
Ogólnie zeszło mu cały dzień, a to tanie nie może być.

Z BMW przyjeżdżają do niego Janusze, co chcą aby taniej, a na koniec i tak zapytają dlaczego tak drogo... Co z tego, że byle naprawa wymaga rozgrzebywania auta, a czujniki w zamiennikach nie chcą współpracować. Siostra sąsiada przyprowadziła do niego e46 w dieslu. Było w takim stanie, że kazał jej do niego nie przyjeżdżać jak ma wymieniać po jednej tulejce, bo na więcej jej nie stać. Ta sama dziewczyna po przyjeździe "z zagramanicy" od razu pytała się czy została ropa do traktora, bo by zalała BMW :lol:

Wszystko autentyk.
I powiedzcie mi, że Audi czy BMW nie kupują pozerzy, którzy nie chcą szpanować...

Wniosek? Nie słuchaj pierdzielenia, że Audi i BMW to tanie w utrzymaniu samochody, bo kto tak mówi to po prostu ich nie serwisuje jak należy.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
1

06 Sty 2017, 10:27

dzida napisał(a):Wniosek? Nie słuchaj pierdzielenia,

Hmmm co za słownictwo... towarzyszu widzę zmianę :D

Ogólnie na temat taniego ałdi/bmw/mercedes nie chce mi się wypowiadać bo mam kolegów mechaników oraz użytkowników tych aut.
Jestem tylko pełen podziwu jak daleko może być posunięty marketing że ludzie idą jak te owce za daną marką...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
1

06 Sty 2017, 10:36

szybki napisał(a):Hmmm co za słownictwo... towarzyszu widzę zmianę :D

w realu wulgaryzmy nie są mi obce ale tu co innego :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0