Honda CR-V 2007 - Brak sygnału z anteny do radia Sony XAV-AX100C2

20 Sie 2019, 07:05

Witam,

proszę o szybką pomoc, gdyż niedługo wyjeżdżam na wczasy :D

Zainstalowałem radio Sony XAV - AX100C2 w Hondzie CR - V III (2007). Po podłączeniu wszystkich potrzebnych kabli oraz przejściówek, radio: załącza się, widzi mikrofon, widzi telefon, nie widzi anteny. Po załączeniu aplikacji radia słychać tylko szum. Antena w moim samochodzie nie jest ani wbudowana w tylną, ani w boczną szybę. Przejściówka zawiera 2 kable: jeden przechodządzy w zwykłe złącze do radia, a 2 w niebieski kabel, którego nigdzie nie podpięliśmy - nie ma on nawet żadnej wtyczki na końcu. Czy musimy coś dokupić? Co poprawić w montażu?

Dziękuję za odpowiedź :D
PeterPkp123
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 20 Sie 2019, 07:45

    A jesteś pewny że z samą anteną bądź kablem od anteny jest wszystko dobrze?
    ineedl
    Zaawansowany
     
    Posty: 969
    Zdjęcia: 87
    Prawo jazdy: 01 02 2019
    Auto: Opel Vectra B
    Silnik: 2.2 DTI 125KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Liftback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

    20 Sie 2019, 08:10

    Raczej tak, na fabrycznym radiu wszystko działało, a trudno, żeby przejściówka była uszkodzona. Pocytałem trochę o tym kablu i jest szansa, że trzeba włożyć go do wejścia "REM OUT" w kostce zasilania radia (pin 13). Dobrze myślę? :D
    PeterPkp123
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    25 Wrz 2019, 15:38

    W tym radiu masz gniazdo antenowe w lewym dolnym rogu obok złącz RCA. jest to standardowe gniazdo antenowe.

    Jak wygląda złącze antenowe które jest oryginalnie w twoim samochodzie? Antenę masz z tego co wiem z tylu na dachu w formie płetwy rekina.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!