Hyundai Coupe ze Szwajcarii bez kompletu dokumentów

Hyundai Coupe ze Szwajcarii bez kompletu dokumentów

18 Maj 2014, 10:13

Witam,

Wczoraj zakupiłem Hyundaia Coupe 2004r od sprzedawcy z Lublina, który okazał się oszustem. Po kupnie pod Warszawą w drodze do Poznania rozbiłem samochód na autostradzie, być może półoś lub opona była wadliwa. Po przyjeździe policji dowiedziałem się, że samochód w ogóle nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma kompletu dokumentów. Silnik nie odpala, kolumna i wachacz do wyrzucenia, półoś wygięta, koło zablokowane, więc chciałbym pozbyć się samochodu sprzedając go do skupu.

Moje pytanie brzmi, czy bez akcyzy oraz tłumaczenia dokumentów od samochodu na szwajcarskich blachach mogę sprzedać go do skupu bez wykupienia akcyzy?


Znajomy przejrzał dokumenty i samochód został wyrejestrowany w Szwajcarii, czy jest możliwość pozbycia się go w Polsce albo ewentualnie odesłania na lawecie do zezłomowania w Szwajcarii?
Dwoogy
Nowicjusz
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 Paź 2010, 14:07
Miejscowość: Poznań

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Limitowana wersja Mazdy3 MPS Limitowana wersja Mazdy3 MPS
  Mazda Motor Poland wprowadza specjalną wersję modelu Mazda3 MPS, która jest już w ofercie salonów sprzedaży w całej Polsce. Oferta obejmuje 10 egzemplarzy Mazdy3 MPS. Mazda3 MPS została wzbogacona o nowe elementy ...
  Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna? Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna?
  Wytworzenie momentu napędowego to dopiero połowa sukcesu samochodu – moment ten trzeba jeszcze przenieść na koła. By odbywało się to efektywnie i komfortowo, ŠKODA opracowała szeroką ofertę układów napędowych oraz skrzyń ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Passat CC
   Infiniti Q50
   S2020005
   GTP Light