Hyundai Galloper 2,5TD Czy warto kupić ?

30 Lis 2007, 22:00

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów!
Od jakiegoś czasu przglądam niniejsze forum. Noszę się z zamiarem zakupu autka terenowego. Dzisiaj zaproponowano mi markę Hyundai Galloper 2,5 TD 1999 r. Pytanie tylko czy warto tą markę? Na forum jest to model pomijany pomimo, że stosunkowo często pisze się o ISUZU czy też Daewoo Musso. Czuję się więc zakłopotany, gdyż żadnej wiedzy w tym zakresie nie posiadam a na moje marzenie mercedesa G mnie nie stać. Nie wiem czy to prawda, że Hyundai Galloper to kopia Mitsubischi Pajero (te same silniki zawieszenie ect.). Jaką macie opinię o tym pojeździe? POZDRAWIAM patryk
patryk123
Nowicjusz
 
Posty: 1

02 Gru 2007, 14:37

Witaj!

Dobrze słyszałeś - Galloper to lekko przemodyfikowana przez Koreańczyków kopia Pajero/Montero. Autko u nas rzadkie, jednak cieszy się dobrą sławą. Oszczędne silniki Mitsu o niskiej awaryjności, komfortowe (jak na tę klasę aut) zawieszenia, spora pojemność części bagażowej, wygodna część pasażerska, sensowne wykończenie wnętrza... Generalnie - jeśli nie zamierzasz katować auta w błocie po klamki - będzie Ci służyć długo i wdzięcznie.
Częsci są łatwo dostępne. Zarówno oryginałne ("genuiny") jak i dużo tańsze zamienniki (zazwyczaj tej samej produkcji, tylko bez znaczka firmowego ;) ).

Dobry wybór...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990