Hyundai i20 z 2010 roku - kolor wyświetlacza

Hyundai i20 z 2010 roku - kolor wyświetlacza

14 Maj 2019, 22:33

Witam, jestem w posiadaniu hyundaia i20 z 2010 roku.
W centralnej części deski znajduje się niewielki wyświetlacz komputera pokładowego.
W mojej wersji wyświetlacz jest w kolorze pomarańczowym, ale zauważyłem, że w wersji poliftingowej zwykle spotyka się w kolorze niebieskim.

Czy jest jakiś patent, żeby ustawić sobie ten kolor według własnego uznania? Wejść w menu systemowe klikając jakąś sekwencję guzików na kokpicie i tam poszukać?
Czy jest to kwestia mechanicznego rozebrania deski rozdzielczej i wymiana koloru diody doświetlającej?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

fart12
Nowicjusz

Re: Hyundai i20 z 2010 roku - kolor wyświetlacza

15 Maj 2019, 11:06

fart12 napisał(a):Wejść w menu systemowe klikając jakąś sekwencję guzików na kokpicie i tam poszukać?
Tego koloru nie zmienisz w ten sposób. Trzeba by wyjąć ten wyświetlacz i sprawdzić jak jest zrobione podświetlenie. Przypuszczam że diody są umieszone bezpośrednio na płytce.

Widzę że wyświetlacz w polifcie jest chyba dokładnie taki sam.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Być może wystarczy wymienić wyświetlacz na ten z polifta.

Patrzyłem że nie są one drogie więc można nawet kupić i spróbować zmienić wtedy będziesz miał pewność że nie uszkodzisz swojego :)
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Yellow Edition Lexus LC Yellow Edition
    W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również ...
    Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...

•