Hyundai Santa Fe II - Problem z wyborem skrzyni biegów

02 Lip 2018, 00:57

Witam. W moim Santa Fe II (które kupiłem 3 miesiące temu - mniejsza z tym) doszło do uszkodzenia skrzyni biegów automatycznej. Byłem u 2 mechaników specjalizujących się w takowych przekładniach i oboje stwierdzili że skrzynia musi zostać wymieniona. Panowie zrobili mi zdjęcia numeru skrzyni na podstawie których mam zakupić nowy sprzęt. Znalazłem 2 skrzynie na allegro które niby mają te same numery lecz na zdjęciach wyglądają one inaczej niż u mnie (numery). Albo są w innym miejscu albo napisane na tabliczce. Moje pytanie na dziś: czy skrzynia która będzie miała takie same numery napewno spasuje do mojego samochodu? Pomimo ze numery wyglądają inaczej lub są umieszczone w innym miejscu? Numery mojej skrzyni wraz ze zdjęciami w załączniku. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Buniek96
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 02 09 2014
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Hyundai Santa Fe II Lift
Silnik: 2.2 CRDI 197km
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2011

02 Lip 2018, 01:18

Buniek96 napisał(a):doszło do uszkodzenia skrzyni biegów automatycznej. Byłem u 2 mechaników specjalizujących się w takowych przekładniach i oboje stwierdzili że skrzynia musi zostać wymieniona
Można wiedzieć co się stało w tym automacie że trzeba wymieniać skrzynię i nie da się jej naprawić?

Buniek96 napisał(a):Panowie zrobili mi zdjęcia numeru skrzyni na podstawie których mam zakupić nowy sprzęt. Znalazłem 2 skrzynie na allegro które niby mają te same numery lecz na zdjęciach wyglądają one inaczej niż u mnie (numery). Albo są w innym miejscu albo napisane na tabliczce
Generalnie jeżeli numery się zgadzają to skrzynia powinna pasować bez problemu. To że numer jest w innym miejscu to może zależeć od partii w której dana skrzynia była produkowana. Warto jednak dokładnie sprawdzić i ewentualnie prosić o gwarancję żeby można było zwrócić skrzynię w przypadku jak nie będzie pasowała.

Moim zdaniem te powinny być ok https://allegro.pl/skrzynia-biegow-auto ... 75645.html i [link do oferty na Allegro wygasł] ale warto by było żeby na nie spojrzeli Ci mechanicy twoi zanim kupisz. Poza tym pamiętaj że używana skrzynia nie oznacza że po założeniu za chwile nie będzie sprawiała problemów. Najlepszym wyjściem jest w większości przypadków naprawa własnej skrzyni no chyba że nie da się tego zrobić ale to raczej rzadkie przypadki.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

02 Lip 2018, 01:52

Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety Panowie nie rozbierali skrzyni żeby jednoznacznie ocenić czy nadaje się ona do naprawy. Dowiedziałem się tylko tyle że koszt remontu generalnego skrzyni przekroczy wartość kupna nowej.
Buniek96
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 02 09 2014
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Hyundai Santa Fe II Lift
Silnik: 2.2 CRDI 197km
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2011

02 Lip 2018, 14:51

Buniek96 napisał(a):Dowiedziałem się tylko tyle że koszt remontu generalnego skrzyni przekroczy wartość kupna nowej.
Fajna odpowiedź wzięta z kosmosu. Skoro nie sprawdzili w czym problem jak można właścicielowi tak odpowiedzieć ;/
Moim zdaniem jest to odpowiedź zbywająca i tak odpowiadają osoby które nie potrafią naprawiać tego czym się zajmują jedynie potrafią wymieniać co jest znacznie prostszą operacją która często nie wymaga czysto technicznej wiedzy.
Buniek96 napisał(a):Niestety Panowie nie rozbierali skrzyni żeby jednoznacznie ocenić czy nadaje się ona do naprawy
Ale jakąś diagnozę postawili? Czy po prostu tak stwierdzili jak wyżej?

Napisz może jakie miałeś problemy ze skrzynią co się działo itd. automat nie pada sobie ot tak...
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Magazyny energii z baterii samochodowych
    Toyota i Chubu Electric Power zawarły porozumienie w sprawie wspólnej budowy systemu magazynowania energii Storage Battery System na przemysłową skalę. Zostaną w nim powtórnie wykorzystane akumulatory z samochodów ...