Jaguar X-Type 3.0 V6 - ogłoszenie do oceny

02 Lut 2019, 15:01

https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-x-type-3-0-230-km-4x4-skora-automat-alu-17-zadbany-ID6BFwCf.html

Witam, jestem na etapie kupna samochodu. Poszukiwałem czegoś innego ale w mojej okolicy pojawił się właśnie ten Jaguar. Proszę was o ocenę tego konkretnego samochodu. Dzisiaj byłem, obejrzałem i jest kilka rzeczy które trochę mnie zniechęciły.
1) wersja z nieskładana kanapą z tyłu
2) nie do końca sprawne ustawianie fotela kierowcy ( nie działa ustawianie wysokości)
3) świecąca kontrolka check engine
4) problem z zamkiem centralnym (czasem nie można otworzyć drzwi )
5) nie działający ręczny
6) silnik benzynowy a jakoś mocno dymi
7) działa tylko jeden głosnik
8) wyciek oleju (wjechałem na kanał i zobaczyłem jeden świeży wyciek oleju, drugi wyglądał jakby był "spocony" od jakiegoś czasu) dołącze zdjęcie.

Na plus 0 rdzy, samochód sprowadzony z włochy, rzeczywisty niski przebieg, bardzo zadbane wnętrze, silnik i skrzynia pracują bardzo ładnie.

Czy taka cena za ten konkretny egzemplarz jest atrakcyjna? Czy rzeczy których się obawiam przy naprawie nie zrujnują mojego portfela ? Brać po tym co widziałem czy szukać jakiegoś fachowego diagnosty ?

https://imageshack.com/user/marianoital
marianoital
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Lut 2019, 16:21

Po tym co widziałeś to jak dla mnie żaden fachowiec diagnosta już nie jest potrzebny :D
Nad tym zadbanym wnętrzem też bym się nie napalał. O ile nie jest to jakaś indywidualna wersja na zamowienie to fotele + pare innych elementow jest po prostu przełożonych z innego auta co jest zastanawiajace przy potwierdzonym niskim przebiegu :D
Nie znam sie tak na x-type ale generalnie przy kremowych skorach sa kremowe wykladziny, a na pewno podłokietnik.
Rzut oka na inne ogloszenia i w nich taka spójna kolorystyka jest utrzymana.
txxc
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 01 01 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW E46/Daewoo Lanos
Silnik: 2,2 170KM/1,6 106KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

02 Lut 2019, 16:32

Dziękuję za cenną informację idę kopać co to za dziwna konfiguracja. Komis sprawdzony i celowo nie włożyliby mnie na minę ale może sami nieświadomi. Samochodem do 2008 roku jeżdził jeden właściciel i zrobił w tym czasie 100 tys. Pozostałe 30 tys zrobił kolejny właściciel przez 10 lat.
marianoital
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Lut 2019, 16:38

marianoital napisał(a):1) wersja z nieskładana kanapą z tyłu
dość częsta "przypadłość" sedanów premum nawet S klasy szły bez składanych foteli
marianoital napisał(a):3) świecąca kontrolka check engine
sonda lambda, przepływomerz, problem z katalizatorem... nie wiadomo, trzeba by podłączyć pod kompa
marianoital napisał(a):5) nie działający ręczny
"analogowy" czyl stosunkowo niewielki problem. Gdyby był elektryczny jak w nowych autach, można by się martwić.
marianoital napisał(a):6) silnik benzynowy a jakoś mocno dymi
na jaki kolor? I czy po rozgrzaniu też?

Najgorsza zawsze jest elektryka, bo raz, że nie każdy może się podjąć jej naprawy ze względu na znaczek, a dwa, to zawsze jest najbardziej upierdliwy rodzaj usterek.

Jeden z naszych forumowiczów ma X type. Wprawdzie diesla, ale myślę, że będzie mieć coś do napisania na temat
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lut 2019, 16:57

Mike dziękuje za odpowiedź. Dym wydawał się być siwy i pojawił się po kilometrze może 2 jazdy, później na postoju go już nie widziałem. Sprawdzałem korek od oleju, wszystko wyglądało ok, nie widziałem żadnego osadu. Miałem jeszcze dziwne wrażenie, że od 0 do 100 km zbierał się słabiej niż c-max 2008r 2.0 tdci w automacie którym często jeżdżę. Spodziewałem się większego wow bo katalogowo to ponad 2 sekundy różnicy a tak jak mówię c-max wydawał się zwinniejszy. Wiem, że diesel i inny moment ale tak czy siak różnica powinna być wyraźna na korzyść jaguara
marianoital
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Lut 2019, 17:17

Brak mocy i dymienie to prawdopodobnie zapchany katalizator
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lut 2019, 17:22

Mike a co subiektywnie uważasz o tym samochodzie ? Jest wart takich pieniędzy ? Na temat samego modelu już się trochę naczytałem i powiem szczerze, że są tak skrajne, że sam nie wiem co myśleć.
marianoital
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Lut 2019, 17:59

Kupno x-type'a to temat na zasadzie chcesz to kup ale żadnego ekonomicznego uzasadnienia nie ma. Tanio nie będzie.
Niby na płycie mondeo ale nie wszystkie części pasują i np. amortyzatory trzeba kupować do jag'a a nie forda.
To 4x4 jest bodajże autorską konstrukcją jaguara i występuje tylko w x-type także z gratami/serwisem różnie może być.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Lut 2019, 18:18

Ja mam problem z tym autem, nie wiem jak go ocenić.
Niby wygląda fajnie, ale jednak dość barokowo.
Niby Jaguar, czyli prestiżowa marka, ale jednak nie do końca, bo jak wspomniał Invi - to w dużej mierze Ford Mondeo.
Niby bogato wyposażony, ale to auto dość niskiej klasy. Filozofią trochę przypomina barokowego rovera 75.

Jeśli miałbym kupować taniego Jaga za tamtych lat, to szczerze mówiąc wolałbym S type - droższy w eksploatacji, też się psuje, ale jakoś tak bardziej #koherencja (pozdro dla kumatych :D
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lut 2019, 18:24

txxc napisał(a):Nie znam sie tak na x-type ale generalnie przy kremowych skorach sa kremowe wykladziny, a na pewno podłokietnik.
przy kremowych całe wnętrze jest jasne a ta konfiguracja jest indywydualna bo kolor skóry jest ciemniejszy.

Co do samego silnika check, dymienie i braki mocy to powiązania z przepustnicą która jest słabym punktem tego silnika
O napęd bym się nie martwił bo jest to dobra konstrukcja i nie ma typowych wad kontrukcyjnych. Chodz 4x4 i automat zabiera sporo mocy dla tego silnika. Skrzynia trochę ospała.
Jaga w benzynie nie można porównywać z Mondeo bo nie mają ze sobą nic wspólnego ( no może przełączniki od wycieraczek i kierunków) Co innego diesel bo tam jest duża większość powiązana. Co do Jaga jeszcze to z minusów nie za bardzo efektowne hamulce. Oczywiście dużą uwagę zwrócić na korozje która siada na progi i tylną część podłogi, zawieszenie.

Co do samego ogłoszenia ja bym tyle nie dał za auto z tyloma usterkami, 2 lata temu kupiłem w komisie takiego i z LPG ogólnie ładny stan bez większej korozji, byłem świadomy że zapala się check od czasu do czasu. za auto zapłaciłem 8200 po 4 km od wyjazdu z komisu nie dało się nim jechać, kopcił chwilowe utraty mocy, auto musiałem zwrócić bo nie dało się nim jechać.

Plusuje to że jest bez korozji, jakby dojrzał z ceną do tych 8 to można by było się zainteresować a tak..... 2001 z wieloma usterkami za 12k to przesada.

aaaa koło mnie jest taki 2.5 litra też ma jakieś usterki i kosztuje 900 euro :wink:


Majki a co to za prestiż???? przecież to w UK jak w PL Passat.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Lut 2019, 18:34

Kao napisał(a):Majki a co to za prestiż???? przecież to w UK jak w PL Passat.
wiem, ale przeciętny Polak nie znający się na motoryzacji kojarzy markę. Coś jak Dżip dla każdej terenówki, czy adidasy dla każdego buta sportowego etc :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lut 2019, 18:48

Fakt faktem odkąd jeżdzę jagiem to ludzie postrzegają mnie za bogatszego a na drodze duża większość się za nim ogląda. Trochę to śmieszne bo to zwykły dupowóz z ''egzotycznym'' znaczekiem za cenę Passata.

A jeszcze tam napomnę co do tego przebiegu 133..... nie sugeruj się tym, Jagi mają bardzo dobre materiały wnętrza, jak szukałem sobie to kilka obejrzałem z różnymi przebiegami i były ładnie utrzymane, bez większych uszkodzeń teraz w moim jest już ponad 260 tyś przebiegu i jedyne uszkodzenie wnętrza to wytarty dywanik pod piętą od dodawania gazu :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Lut 2019, 19:20

Dziękuję Panowie za konkretne odpowiedzi. Kao podejrzewam, że zejdę z ceny do 10 tys. boję się jedynie żeby niespodzianki pozakupowe nie przekroczyły połowy wartości samochodu. Od razu zakładam do niego gaz gdzie cena nie jest niska. Chcę nim pojeździć z 5 lat a gabaryty i moc wydają mi się idealne dlatego zwróciłem na niego uwagę. Nie jestem fanem żadnej marki ale ten Jaguar po prostu mi się podoba :) Spróbuje na forum Jaguara znaleźć jakiegoś szpeca żeby mi sprawdził to co możliwie na podstawie VIN.
marianoital
Nowicjusz
 
Posty: 6

02 Lut 2019, 20:02

No jak uważasz, dorzucisz 5k i będziesz miał fajne rzadko niespotykane auto które będzie Cię cieszyło i to najważniejsze. Sprawdz czy klima działa bo chłodnica klimy to jakieś 500 zł a kompresor ok 800. Reszta gratów nie jest droga, porównywalnie do konkurencji więc nie masz czego się bać pod tym względem, ceny zamienników jak i części używanych taniocha bo dużo jest z anglii na graty.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Lut 2019, 20:52

Ja bym to rozegrał inaczej:

Kupię ten samochód, i zapłacę tyle co w ogłoszeniu jak mi usuniecie wszystkie usterki. Auto ma być sprawne.

W moich okolicach szanujący się handlarze o dobrych opiniach nie sprzedają samochodów które są niesprawne technicznie.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie