Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Re: Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

23 Sie 2017, 09:26

Też miałem problem z klimą, szczególnie przeszkadzał mi zapach. Pomogło ozonowanie. Jeśli gdzieś w pobliżu masz serwis klimatyzacji to podskocz tam na przegląd, często można otrzymać jakieś gratisy/upusty, zamiast używania jakichś pierdół do czyszczenia samemu jak to zwykle bywa...
TomekWarty
Obserwowany

Auto: Renault Megane

31 Sie 2017, 13:11

Klimatyzacja samochodowa to obecnie coś, co znajduje się w jego standardowym wyposażeniu. Nikt już by chyba nie chciał jeździć autem bez niej, nawet jeśli wiązałoby się to z dodatkowymi wydatkami. Klimatyzacja sprawia, że nawet kiedy na oknem żar leje się z nieba, a słońce świeci mocno, to my możemy podróżować w sposób bardzo komfortowy, w samochodzie w którym panuje przyjemnie chłodne powietrze.
1anush
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 05 1981
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: szybkie

28 Cze 2018, 16:21

Raz do roku jadę na przegląd, bo co innego mogę zrobić. Za cały przegląd klimy w ASO forda płacę niecałą stówkę, to chyba warto. Grosze jak za taki komfort jazdy.
jakataka
Nowicjusz

Miejscowość: 3miasto

28 Cze 2018, 19:32

jakataka napisał(a):Za cały przegląd klimy w ASO forda płacę niecałą stówkę, to chyba warto
Raczej nie bo za tyle nikt ci nie zrobi przeglądu. No chyba że sama wymiana filtra to może i tak.
W tej chwili czynnik do klimy jest drogi i 100 gram kosztuje około 20zł więc samo uzupełnienie układu takim czynnikiem będzie kosztowało więcej z podłączeniem pod urządzenie niż to co zadeklarowałeś.

Średnio wychodzi tak:
- Podłączenie pod urządzenie do klimy z wymianą oleju w sprężarce i nabicie około 80zł
- każde dodatkowe 100g czynnika 20-25zł
- wymiana filtra kabinowego w zależności od skomplikowania do max 50zł + cena filtra
- odgrzybianie od 30zł w zależności co wybierzemy

Widać że nie ma możliwości żeby zmieścić się w 100zł z kompleksową usługą. Chyba że Ford dopłaca ponad drugie tyle do takiej usługi w co wątpię :lol:
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Cze 2019, 12:30

sam się przekonałem że serwis klimatyzacji samochodowej jest niezbędny raz na jakiś czas. Przy ostatniej wyprawie się o tym przekonałem. Z tym że jechaliśmy w bieszczady w połowie drogi w jakieś już głuszy zaczęło cieknąć z klimatyzacji - niestety reszta drogi musiała się obyć bez klimy :?
kamakocur
Obserwowany

29 Lip 2019, 15:11

Najważniejsze jest regularne wymienianie filtrów. A po wymianie - korzystanie z klimatyzacji. Często spotykam się z tym, że po prostu się jej nie włącza i zbiera się tam dużo syfu. Ja kupuje filtry w Auto PU w Krakowie, chłopaki mają tam naprawdę dobre ceny i duży wybór. Staram się je wymieniać przynajmniej raz w roku i wszystko śmiga jak trzeba :ok:
Ostatnio edytowany przez ArteK, 29 Lip 2019, 16:31, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
azima
Nowicjusz

Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: Citroen
Silnik: 1.4 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sportowe i umożliwiające zmiany: wnętrze - Audi RS 6 Avant Sportowe i umożliwiające zmiany: wnętrze - Audi RS 6 Avant
    Pionierska stylistyka wnętrza nowego Audi RS 6 Avant zorientowane jest na kierowcę, a antracytowe, aluminiowe panele ozdobne akcentują jego sportowy charakter. Dzięki swej poziomej orientacji i kilkupoziomowej, trójwymiarowej ...
    Poradnik - kupujemy auto za kilka tys zł Poradnik - kupujemy auto za kilka tys zł
    Do stworzenia tego poradnika skłoniły mnie dwie rzeczy. Pierwsza to fakt, że na nasze forum trafia sporo osób, które chcą kupić auto w przysłowiowej "cenie średniego roweru" do dojazdów do pracy, szkoły, ...

•