Czy to łożysko kompresora klimy czy coś innego?

07 Cze 2022, 16:09

Witam
Gwizda mi pod maską wraz z obrotami silnika. Po wymianie łożysk alternatora myślałem że już koniec. Po zdjęciu paska klimatyzacji nie ma gwizdów . Następnie poszło do wymiany łożysko w kole napinającym pasek klimatyzacji. Nadal gwizda :) No to chyba już zostało łożyska kompresora klimatyzacji ? czy nadal cos może gwizdać w kompresorze? . Auto przejechane ma 170kkm.

Pytania:
1. Jeśli to łożysko kompresora to jaki jest jego numer dla deawoo Lanos albo wymiary, i jakiej firmy polecacie ? chyba są rozmiary 62x40x20 lub 55x35x20
2. Jaki jest gwint w środkowym otworze sprzęgła kompresora/sprężarki żeby dobrać ściągacz, M22x1,5 ?

pozdrawiam
Marek
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 33
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

07 Cze 2022, 21:32

markkk napisał(a):Jeśli to łożysko kompresora to jaki jest jego numer dla deawoo Lanos
a to juz trzeba by było wygonić lenia i zajrzeć pod maskę.
markkk napisał(a):Jaki jest gwint w środkowym otworze sprzęgła kompresora/sprężarki żeby dobrać ściągacz, M22x1,5 ?
czyt pkt 1

Nie ma znaczenia czy klima włączona czy nie? Piszczy cały czas?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Cze 2022, 07:15

nie ma znaczenia czy klima włączona czy nie, wraz z obrotami pojawia się gwizd. Po załączeniu klimy również.

a co do lenia :) no trochę rozkręcania żeby zrzucić sprzęgło i koło pasowe i zmierzyć łożysko :) chce właśnie wcześniej mieć narzędzia i łożysko żeby naraz zrobić to ale pewnie jak nie będzie wyjścia .... :)
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 33
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

08 Cze 2022, 09:11

Sprawdź dokładnie jaki masz kompresor. Najlepiej zrób sobie zdjęcie tabliczki znamionowej.

markkk napisał(a):Następnie poszło do wymiany łożysko w kole napinającym pasek klimatyzacji
A jak z pozostałymi rolkami prowadzącymi?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

08 Cze 2022, 09:27

zrobię fotkę przy okazji jak będzie jak łapki włożyć z telefonem.

łożysko w rolce napinającej pasek klimy wymienione na nowe, pisałem. poszło na pierwszy rzut bo dostęp dobry. Myślałem żeby pasek wymienić ale pasek raczej by szeleszczał jak już a nie gwizdał wraz z obrotami silnika. Ale może się pokuszę i wymienię jeszcze pasek.
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 33
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

20 Cze 2022, 12:43

wymieniłem łożysko koła sprężarki i .... dalej gwizda :)

czy samo kółeczko pasowe napinające pasek jak jest zużyte to może powodować taki gwizd z paskiem? w końcu jest najmniejsze i nawet pasek klinowy może je zużyć.
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 33
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

20 Cze 2022, 14:04

A nie masz czasem za mocno napiętego paska?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

20 Cze 2022, 14:10

niby nie, ale kupie nowy mimo że ten jest dobry i wymienię dla spokoju. Jeszcze popsykałem sprayem do piszczących pasków i głośniej gwizda po dwóch dniach :D

Myślałem że może łożysko w środku sprężarki ale tamto nie ma przecież takich przeciążeń i powinno być dobre.
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 33
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004