Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne

05 Paź 2017, 10:36

Lusterko fotochromatyczne sterowane elektronicznie nazywamy też elektrochromatycznym. Takie lusterko przyciemnia się dzięki czujnikowi który sprawdza natężenie światła docierającego do powierzchni odbicia lusterka.

Zasada działania lusterka jest prosta ma ono dwa czujniki jeden na tylnej obudowie od strony szyby czołowej, pozwala on sprawdzić czy aktualnie mamy dzień czy noc (mierzy natężenie światła) i czy lusterko powinno reagować na ściemnianie. Drugi mamy umieszczony na panelu frontowym wraz z przyciskami AUTO i OFF. Jeżeli w trybie auto do czujnika dociera mocne światło przekraczające określona ilość lumenów to lusterko automatycznie ściemni się do odpowiedniego poziomu. W trybie OFF lusterko zachowuje się jak zwykłe.
Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczneLusterko takie jest wygodą dla kierowców ponieważ nie musimy się martwić o oślepiające reflektory samochodów jadących z tyłu. Nawet najmocniejsze światła po zmierzchu nie będą nas oślepiały. Poniżej prezentuję działanie takiego lusterka na filmie gdzie dokładnie widać do jakiego poziomu potrafi się ono ściemnić.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

08 Paź 2017, 12:20

Filmik rewelacja :ok:
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

08 Paź 2017, 12:27

Dzięki, starałem się pokazać żeby było widać jak to w rzeczywistości wygląda :)
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

15 Gru 2017, 17:20

Tej techniki w tych autach jest tyle że ja już się tracę a nie jestem blondynką,tylko szatynką .
bamana
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 18 10 1983
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...