Jak przewozić zwierzaki?

Re: Jak przewozić zwierzaki?

30 Kwi 2019, 09:25

Oczywiście trzeba zakupić odpowiednie klatki do przewozu zwierząt. Nie jest to może tanie, ale jeśli chce się zwierze przewozić to trzeba zainwestować.
Emil222
Początkujący
 
Posty: 50
Rejestracja: 22 Lis 2018, 23:23

Re: Jak przewozić zwierzaki?

07 Maj 2019, 10:31

A macie jakieś sprawdzone klatki które warto kupić? Może link dacie?
Anton682
Nowicjusz
 
Posty: 20
Rejestracja: 16 Lis 2018, 10:51

Re: Jak przewozić zwierzaki?

30 Maj 2019, 15:49

Ostatnio sporo na ten temat czytałam, bo czekała mnie pierwsza dłuuga trasa z moją młodą Łajką. W przepisach nie ma nic o przewożeniu zwierząt, ale jak trafi się czepliwy policjant, a psiak jest mega ruchliwy, to można dostać mandat za „stwarzanie zagrożenia na drodze” :? . Moja sunia to jeszcze szczeniak, którego wszędzie jest pełno! Nawet jak jedziemy do weta kilka kilometrów, to biega po całym aucie i próbuje wejść na kolana, gdy prowadzę.. Dlatego zawsze starałam się, żeby ktoś siedział z nią z tyłu. Przeglądając internet, wpadłam na tekst o przeworzeniu psów – jak-bezpiecznie-podrozowac-z-psem-vt103770.htm. Po jego przeczytaniu poleciałam szybko po szelki do pasów, pełna nadziei, że to rozwiąże mój problem. O jak bardzo się myliłam! :D Jeden płacz! Szelki pogryzione po pierwszej trasie :/. Patent super, ale nie dla takiego młodego szatana jak ona :twisted: ! Ostatecznie zdecydowałam się na klatkę do bagażnika. Zainwestowałam w taką dużą, żeby miała sporo miejsca, jak podrośnie. Początki były trudne, ale dostała kulę smakulę i zajęła się jej rozpracowywaniem. Oczywiście staraliśmy się co godzinę robić postoje, żeby mogła się wyprostować, napić i załatwić. W ostateczności nie było aż tak źle – wszyscy przetrwaliśmy :happy:
BabaZaKółkiem
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 Maj 2019, 15:12

Re: Jak przewozić zwierzaki?

27 Sie 2019, 09:32

Witajcie! Dołączę się do tematu, ponieważ mam trochę doświadczenia z przewożeniem psów w aucie. Do momentu wypadku pies jeździł zawsze z tyłu przypięty szelkami do pasów (do tego cyngla, w który zapina się pas). Jakiś koleś uderzył nas w przód od strony kierowcy. Pies poleciał jak kłoda, ale na szczęście zatrzymał się na oparciu siedzenia pasażera (pasy same puściły). Skończyło się na stresie i użalaniu się nad sobą (zawsze to robi). Od tego czasu nasz czworonóg jeździ w klatce w bagażniku (klatkę przymocowaliśmy pasami, żeby w przypadku gwałtownego hamowania nie latała na bagażniku).
gabikru
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Sie 2019, 15:19
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Century Toyota Century
    Producenci najbardziej luksusowych samochodów mają w swoich ofertach kabriolety - Rolls Royce oferuje model Dawn, a Bentley Continentala GT Convertible. A co, gdyby do tego grona dołączyła również Toyota? Japońska ...
    BMW ActiveE (od r. 2010) - samochód elektryczny BMW ActiveE (od r. 2010) - samochód elektryczny
    Na początku 2010 r., zaledwie rok po debiucie MINI E, BMW Group poczyniła kolejny wielki krok w kierunku opracowania pojazdów produkcyjnych o zerowym poziomie emisji spalin w postaci światowej premiery BMW Concept ...

  •