Jak to przerejestrować?

Jak to przerejestrować?

25 Sie 2009, 17:00

witam !
Chciałbym sie dowiedziec jak wyglada procedura mojego przypadku. Moja ciotka przyjechała samochodem z niemiec do polski wracając z polski spotkała ją nie miła sytuacja kolizija drogowa samochód zostawiła w polsce. obecnie chcę mi go sprzedać .. problem jest taki ze ona jest w niemczech ja w polsce :)teraz co mam robić jakie papiery mi bedą potrzebne ?obecnie wysłałem jej tablice rejestracyjne
5ciastek
Nowicjusz

Miejscowość: Gołdap

25 Sie 2009, 21:32

sporządzacie z ciotką umowę kupna sprzedaży
tu możesz pobrać wzór
[link wygasł]

następnie Ty:
1. robisz tłumaczenia przysięgłe niemieckich dokumentów samochodu
2. płacisz akcyzę
3. płacisz VAT-24 lub PCC-3 + zaświadczenie o braku obowiązku VAT (w zależności gdzie będzie sporządzona umowa vat-24 jak w Niemczech a PCC-3 jak w Polsce)
4. płacisz opłatę recyklingową
5. robisz badanie techniczne
6. płacisz za rejestrację samochodu

tu możesz sobie wylicz akcyzę i wydrukować wszystkie niezbędne dokumenty
[link wygasł]

jeżeli nie będziesz chciał tego robić sam to możesz to zlecić np. tu
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ubezpieczenie samochodu krok po kroku Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...
    Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii
    W zeszłym roku projektanci Toyota Australia zyskali światowy rozgłos dzięki koncepcyjnej Toyocie 86 Shooting Brake. Teraz zespół poszedł za ciosem i rozpoczął prace nad samochodem, który w każdym Australijczyku ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      S2020005
      GTP Light