Jak ułatwić rozruch dieslowi po mroźnych nocach?

28 Paź 2022, 12:25

Witam panowie zbliża się zima dla naszych diesli :) pytanie jak ułatwić rozruch dieslowi po mroźnych nocach :) wcześniej miałem benzynę teraz od niedawna zmieniłem na diesla to moja pierwsza zima z dieslem może jakieś porady? :D

Audi A3 8P
Dawid6905
Nowicjusz
 
Posty: 3

28 Paź 2022, 15:50

Podstawa to sprawny akumulator o odpowiednich parametrach, dobre świece żarowe do tego dobre zimowe paliwo jak i olej w silniku. Jak z silnikiem wszystko jest ok to musi palić do strzału :)

Rozrusznik tu też ma spore znaczenie, a jak wiadomo wszystko się zużywa i po pewnym czasie może wymagać on regeneracji.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

28 Paź 2022, 23:36

Myślisz że Castrol turbo diesel k normach vw 5w30 jest okej? Zalałem go na próbę podczas wymiany oleju narazie zero ubytku a zrobione już 1500 km 1.9tdi wszystkie normy vw spełnia :)
Dawid6905
Nowicjusz
 
Posty: 3

28 Paź 2022, 23:43

Jak oryginalny tak jak piszesz to powinien być ok. Niestety z tym olejem trzeba bardzo uważać bo to chyba najbardziej podrabiany olej na rynku. Ja kiedyś też korzystałem z tego oleju i byłem zadowolony. Jak widzisz po silniku ze ładnie pracuje nie ubywa oleju itd. To powinno być ok.

Dawid6905 napisał(a):narazie zero ubytku a zrobione już 1500 km 1.9tdi
Masz tam pewnie DPF więc warto tu pamiętać, że niewielkie ubytki oleju mogą być rekompensowane nispalonym paliwem przy procedurze wypalania tego filtra. Dlatego tak ważna jest wymiana oleju na czas.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

29 Paź 2022, 23:54

Na szczęście udało mi się dorwać model gdzie dpfa nie ma :)
Dawid6905
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Paź 2022, 09:14

Sprawny akumulator, rozrusznik, kompresja, świece żarowe i musi odpalić od strzała. Inaczej się nie da przygotować, jasne można kupować boostery, dodatki do paliwa i inne gadżety - ale to leczenie trupa.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
    Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...

30 Paź 2022, 20:50

W Dieslu wszystko zależy jak jak pisze ,,galakty"od kilku czynników ... mam tu na myśli sprawny układ paliwowy ,czysty nie zamulony filtr paliwa, paliwo zimowe, sprawne wtryski i świece żarowe oraz... oczywiście akumulator o odpowiednim oleju już nawet nie wspomnę.
Gdy jest bardzo zimno a podejrzewasz, że twój akumulator nie jest w pełni sprawny, przed rozruchem włącz na kilka sekund (15-20 ) jakiś odbiornik prądu np. światła mijania w celu "rozgrzania" akumulatora. W dieslach ma to szczególne znaczenie bo rozruch mocno obciąża akumulator i musi on wykrzesać z siebie odpowiedni prąd rozruchu dla rozrusznika . Takie włączenie świateł pobudza reakcję chemiczną między płytami akumulatora i elektrolitem
Ja nawet w benzynie stosuję tę metodę jak jest np. temp.-10*C. Olej masz dobry zachowuje płynność nawet przy -35*C a u nas takie mrozy raczej nie występują .(Patrz załącznik)
Może nie będzie tak źle.. choć kazali już w sierpniu zbierać... chrust :D
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 314
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

14 Gru 2022, 19:20

Ja podam jako ciekawostkę,że,np.dzisiaj u nas było -14 ,ja stosuję oleje 0w 40,tym razem Specol Gold,aku VARTA nie jest juz w świetnej kondycji,nie wymieniałem od czasu zakupu auta,moze mieć z 5 lat,auto stało na mrozie od piątku do poniedziałku rano,po długim grzaniu świec już wiedziałem,że może być problem z rozruchem,po włączeniu rozrusznika aż lampki przygasły,zrobił tylko łiiii,łiiii,i silnik odpalił,a jest to 5 cyl diesel po poj prawie 3 litrów,stosuję do oleju BISHOPA 400-D,poprzedni Mercedes z silnikiem 220D też potrafił mi odpalać podobnie,podejrzewam,że bardzo pomaga w tym ten dodatek,silnik pomimo tego,że długo stoi nieużywany ,,pokryty,, jest warstwą smarną cały czas,to ułatwia znakomicie rozruch,trudno uwierzyć by diesel odpalał na tak słabym akumulatorze,po prostu ledwo ruszy tłoki a silnik potrafi odpalić.Jestem b.ciekaw czy ktoś stosuje ten dodatek,oraz jakie ma doświadczenia z nim.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)