Jak uzyskac taki dzwiek auta?

29 Paź 2009, 19:48

Witam jesli wiecie co zrobic zeby auto tak brzmiało to prosze napisac co wymienic albo kupic
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PeJq36teeuU[/youtube]
Ostatnio edytowany przez kielon91, 29 Paź 2009, 23:04, edytowano w sumie 1 raz
kielon91
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

29 Paź 2009, 20:56

kielon91 napisał(a):Witam jesli wiecie co zrobic zeby auto tak brzmiało to prosze napisac co wymienic albo kupic

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[/youtube]

najprościej, najtaniej, najszybciej to ściągnij rure zaraz za kolektorem wydechowym i skieruj ją troche w asfalt :lol:
A tak na poważnie to dowód nie potrzebny czy chcesz wkurzać wszystkich w promieniu 2km, od miejsca swojego przejazdu? bo nie bardzo rozumiem?
To są specjalnie robione wydechy, tak aby jak najlepsze parametry spełniały a dzwięk to akurat tylko efekt uboczny (dodatkowy) tych modyfikacji a nie zamierzony
artj
Początkujący
 
Posty: 164
Miejscowość: Polska

30 Paź 2009, 09:41

bardzo dobra odpowiedź, po to w aucie jest tłumik żeby było ciche, wkurzają mnie te pół-mózgi co zmieniają wydech i jadąc całe osiedle/ulica/wioska musi ich słyszeć
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

01 Lis 2009, 14:39

Jak dla mnie taki dzwiek auta to jest muzyka dla uszu , a ty za pewne to jak stary dziad jezdzisz :twisted:
kielon91
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

01 Lis 2009, 16:41

Hej kolego :smile: Jeśli chcesz mieć taki dzwięk auta to kup Lancera i przerób na rajdówke :mrgreen: A tak na poważnie to sam jestem fanem dobrze brzmiących wydechów. Niestety w wolnossącym 1.4 nie osiągniesz takiego samego efektu. Takie auta mają mocno zmodyfikowane od podstaw turbodoładowane silniki, i w połączeniu z dłuższym współotwarciem zaworów przez zastosowanie ostrzejszych wałków rozrządu i zastosowaniem całkiem innego wydechu dedykowanego specjalnie do tych modeli pod kątem mocno przerobionego silnika daje nam taką ładną muzykę, również podczas wolnych obrotów :smile: Niestety jakimikolwiek przeróbkami wydechu jako jedyną modyfikacją co do brzmienia nie osiągniesz dosłownie identycznego efektu, ale napewno inny równie ciekawy. Jeśli chodzi Ci tylko o efekt akustyczny na początek możesz zastąpić końcowy tłumik uniwersalnym sportowym. A jeśli ma być naprawde głośno tozrobić cały przelot ale wtedy jest to już troche wioska jeśli auto drze jape a pod maską nie jadący 1.4, po za tym pamiętaj że zbyt duże rozprężenie układu pogarsza osiągi. Pozdro! :wink:
Tuningowi diesli - NIE
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

02 Lis 2009, 18:11

arek_89 napisał(a):Takie auta mają mocno zmodyfikowane od podstaw turbodoładowane silniki, i w połączeniu z dłuższym współotwarciem zaworów przez zastosowanie ostrzejszych wałków rozrządu i zastosowaniem całkiem innego wydechu dedykowanego specjalnie do tych modeli pod kątem mocno przerobionego silnika daje nam taką ładną muzykę, również podczas wolnych obrotów


rofl... szkoda czasu na komentarz.

kielon91, jedyne co słychać to uturbiony silnik, przelot wydech i anti-lag.
agrafek
Początkujący
 
Posty: 53
Miejscowość: Krakow
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Brak białych linii na jezdni - jak reagują kierowcy?
    Bardzo wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących limitów prędkości. Jak skłonić ich do ostrożniejszej jazdy w mieście? Można… usunąć białe linie oddzielające od siebie pasy ruchu na jezdni albo ...

25 Lis 2009, 15:22

Ściągnąć tłumik :razz:
Kingusia71
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: P-ń

09 Gru 2009, 09:51

kielon91 napisał(a):prosze napisac co wymienic albo kupic

Trzeba kupić A grupowe EVO.
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 375
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

28 Kwi 2019, 12:15

Nie rozumiem osób, które chcą żeby ich auto hałasowało. Po to są tłumiki żeby samochód był cichy. A jak chcesz żeby Ci hałasował to go po prostu ściągnij, hałas murowany.
Emil222
Początkujący
 
Posty: 50

06 Maj 2019, 08:17

Nie chodzi tutaj o hałas jakby tłumik był urwany tylko o takie lekkie buczenie.
Anton682
Nowicjusz
 
Posty: 20

21 Paź 2019, 17:29

Cześć

Jestem nowy tutaj więc na początek dzień dobry :)
Piszę z pytaniem czy mój pomysł ma jakikolwiek sens.
Jestem właścicielem forda mondeo mk5 z 2016 benzyna 1.5.
Zastanawiam się nad zmianą układu wydechowego ale nie po to żeby uzyskać większą moc tylko żeby zmienić dźwięk samochodu na taki...można powiedzieć jak najbardziej zbliżony do starych muscle carów. Baardzo mi się podoba taki gardłowy basowy pomruk auta.
Kolejne pytanie czy (w przypadku jeśli ma to sens) po zmianie całego wydechu oprócz dostrojenia auta coś jeszcze jest do wymiany na "dzień dobry"?

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
mick661
Obserwowany
 
Posty: 2

22 Paź 2019, 06:50

Nie jesteś w stanie uzyskać takiego dźwięku z tego ogryzka co masz pod maską
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Paź 2019, 10:06

Swoją drogą dosyć zabawnie by brzmiał ten samochód z takim silnikiem :D
grzegorek22
Początkujący
 
Posty: 96

22 Paź 2019, 11:15

mick661 napisał(a):Kolejne pytanie czy (w przypadku jeśli ma to sens) po zmianie całego wydechu oprócz dostrojenia auta coś jeszcze jest do wymiany na "dzień dobry"?

Na dzień dobry zmień auto :ok:
Odpuść dłubanie bo będzie śmiesznie i drogo.
Proponuje taki mod :

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Paź 2019, 15:46

Dzięki za podpowiedzi.
Czyli krótko mówiąc nic zupełnie nie da rady zrobić z tym autem.
Wiecie to była taka "namiastka" mustanga na którą mnie stać (zarówno zakup jak i utrzymanie) ale teraz wiem, że tą kasę którą bym utopił w modowanie takiego samochodu lepiej zaoszczędzić i z czasem powiększać kapitał żeby kiedyś prawdziwego mustanga kupić :D

Pozdrawiam
mick661
Obserwowany
 
Posty: 2